REKLAMA

W ciągu ostatnich dni doszło do kilku incydentów, przy których musiała interweniować jaworznicka policja. W czwartek na OTK, a konkretnie na ul. Tuwima, czterech mężczyzn próbowało okraść mieszkanie 88-latka.

Kilka minut po godzinie 10 do mieszkania przy ul. Tuwima zapukał młody mężczyzna i poprosił o szklankę wody. 88-letni właściciel mieszkania nic nie podejrzewając wpuścił do środka nieznajomego. W trakcie rozmowy starszy pan zauważył, jak z jego pokoju wychodzi inny mężczyzna, którego wcześniej nie widział. W tym momencie jaworznianin zorientował się, że ktoś próbuje go okraść. Wybiegł na klatkę i zaczął krzyczeć. Mężczyźni wybiegli z bloku, uciekając w kierunku ul. Matejki.

Pokrzywdzony zobaczył, że złodziej splądrował mu mieszkanie, ale na szczęście nie znalazł jego oszczędności. Niezwłocznie zatelefonował do dyżurnego policji i opisał mu całe zdarzenie wraz z wyglądem jednego ze złodziei.

W tym samym czasie policyjni wywiadowcy na ul. Chopina zainteresowali się młodym człowiekiem, który niespokojnie rozglądał się wokół siebie. Po chwili podbiegło do niego dwóch innych mężczyzn i razem zaczęli uciekać w kierunku oczekującego dalej kolejnego kompana. Do akcji natychmiast wkroczyli policjanci i zatrzymali wszystkie osoby.

W trakcie kontroli zatrzymanych policjanci otrzymali informację od dyżurnego, że po dzielnicy OTK grasują złodzieje. Podejrzani zostali przewiezieni na komendę. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami Zabrza w wieku od 26 do 34 lat o bogatej przeszłości kryminalnej. Śledczy postawili im zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

Źródło: http://www.jaworzno.slaska.policja.gov.pl/

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki