niedziela, 5 maja, 2024

Kolorowe soczewki kontaktowe – jak działają

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneKolorowe soczewki kontaktowe - jak działają

Kolorowe soczewki kontaktowe – jak działają

- Advertisement -

Szkła kontaktowe o nietransparentnej strukturze mają nie najlepszą opinię. Wokół ich stosowania narosło wiele mitów i półprawd. Przedstawiamy artykuł, który pozwoli na zapoznanie się z najważniejszymi funkcjami tego typu szkieł kontaktowych i na zawsze rozwieje wszystkie wątpliwości związane z ich stosowaniem.

Kolorowe soczewki nie są szkodliwe

Na początku, chcemy podkreślić, że kolorowe kontakty są tak samo szkodliwe, jak ich klasyczne odpowiedniki. Co za tym idzie, jedynie w przypadku niepoprawnego ich stosowania, niezgodnie z wytycznymi specjalisty oraz tym, co producent umieścił na opakowaniu, może powodować niechciane konsekwencje. Będą one tożsame z tymi, które powstałyby w wyniku nieodpowiedniego stosowania szkieł transparentnych.

Oczywiście, nie musimy wspominać, że nasz tekst dotyczy sprawdzonych i jakościowych szkieł kontaktowych, które niestety mają określoną cenę. Jeśli wejdziemy w posiadanie wątpliwej jakości soczewek, które są dużo tańsze niż średnio soczewki od renomowanych producentów, możemy na własne życzenie postarać się o powikłania i nieprzyjemności. Dobrej jakości oraz sprawdzonych producentów znajdziesz na https://soczewki24.pl/17-soczewki-kontaktowe-kolorowe, gdzie wybór wielokolorowych kontaktów jest ogromny.

 

Kolorowe soczewki korekcyjne

Ten rodzaj kontaktów spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale również ma działanie tożsame z klasycznymi, transparentnymi soczewkami. Niwelują one wadę wzroku polegającą na daleko- lub krótkowzroczności. Warto podkreślić, że soczewki te nie pozostawiają koloru na twojej siatkówce, ich działanie polega na przykryciu cieniutką warstwą zabarwionej soczewki siatkówkę oka, tak aby dla obserwatorów, twój kolor oczu był odmienny od naturalnego.

Prawidłowo wykonane soczewki nie pozostawiają żadnych zmian oraz nie sprawiają dyskomfortu podczas ich stosowania. Ten rodzaj kontaktów był pierwszy na rynku, dopiero potem, gdy możliwość szybkiej, czasowej i niemal dowolnej zmiany koloru oczu na tyle spodobała się konsumentom, na rynku pojawiły się zerówki.

 

Kolorowe soczewki zerówki

Na rynku istnieją takie modele soczewek, które służą jedynie wartościom estetycznym. Są to barwione soczewki kontaktowe o mocy 0.0 tzw. zerówki. To taki rodzaj soczewek, który nie wpływa na jakość widzianego obrazu. Jego jedyną funkcją jest zmiana koloru oczu bądź ich powiększenie. Jak w przypadku ich klasycznych odpowiedników, soczewki te istnieją w wariancie dwudziestoczterogodzinnym, a także miesięcznym czy tygodniowym. W zależności, czy wybierasz się na imprezę kostiumową i chcesz dopełnić swój strój, czy zależy ci na długim efekcie zmiany koloru oczu, dopasuj do swoich potrzeb odpowiedni rodzaj kontaktów. Istnieją takie soczewki, które wzmacniają naturalny kolor oczu lub nadają oczom zupełnie nowy kolor, powiększają oczy, rozświetlają oczy, nadają większą głębię spojrzeniu, a nawet soczewki z różnymi wzorami.

 

Mamy nadzieję, że udowodniliśmy, że kolorowe soczewki kontaktowe nie powodują żadnych negatywnych konsekwencji, o ile pochodzą one od sprawdzonych producentów. Pierwszą i najważniejszą zasadą używania każdego rodzaju kontaktów jest to, aby w sytuacji, gdy pojawią się jakiekolwiek niepożądane zmiany, od razu ściągnąć zapewne źle wykonany produkt.

- Advertisment -

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kto będzie kandydował z woj. śląskiego?

Za nieco ponad miesiąc, bo 9 czerwca, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z 13 okręgów zostanie wybranych 53 europosłów. Kto kandyduje do PE...

Jaworzno mało znane – Och, Karol

Celem naszej dzisiejszej, historycznej wędrówki jest miejsce trudno dostępne, ukryte w zaroślach i leśnych gąszczach, do którego nie łatwo jest dotrzeć. Znajdują się tutaj...

​Życzenia dla strażaków z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

​Na co dzień z narażeniem własnego życia walczą z żywiołami, ratują ludzkie życie i dobytek. Dziś, 4 maja, w dzień ich patrona św. Floriana,...