wtorek, 28 maja, 2024

Dzień otwarty w I LO

Strona głównaEdukacjaDzień otwarty w I LO

Dzień otwarty w I LO

- Advertisement -

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcące nr 1, czyli najstarszej z jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych, zaprosili uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych na dzień otwarty.

 

W ramach prezentacji oferty edukacyjnej, na zbliżający się nowy rok szkolny ponad 180 gości miało możliwość uczestniczenia w zajęciach oraz minilekcjach prowadzonych przez nauczycieli I Liceum.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje chemii oraz matematyki. Co ciekawe – młodzież mogła wciąć też udział w lekcji języka japońskiego. Goście mogli też liczyć na swoich starszych kolegów, którzy chętnie opowiadali im o szkole.

Okazuje się, że przy wyborze szkoły średniej uczniom często pomagają rodzice. Równie często zdarza się też, że młodzież decyduje się pójść w ślady swoich rodziców, wybierając te same placówki edukacyjne.

Od tego roku szkolnego, nauka w liceum wydłuży się o jeden rok, z trzech do czterech lat, warto więc dobrze zaplanować ten czas.

[vc_facebook]

 

- Advertisment -

Pikniki rodzinne w towarzystwie policyjnego Sznupka

W miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie uczestniczyli w rodzinnych piknikach. Promowali oni m.in. bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przybliżyli swój...

Dzień Dziecka w WSB

W Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Jaworznie odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym wykłady o działalności służb miejskich, pokazy wozu strażackiego...

„Wakacyjna walizka” – matematyczna przygoda w stylu escape room już wkrótce w MathRiders

Na ekscytujące wydarzenie w stylu escape room o nazwie "Wakacyjna walizka" zaprasza Centrum Nauczania Matematyki MathRiders w Jaworznie. Impreza odbędzie się 15 czerwca 2024...