Dzisiaj świętują kundelki czyli bezdyskusyjnie psie indywidualności. Widział kto dwa takie same kundelki? Z pewnością nie, nawet te z tego samego miotu zdecydowanie się od siebie różnią.

REKLAMA

Kundelki to zwierzaki wyjątkowo pomysłowe, brylują w wymyślaniu zabaw. Pan jest dla nich najważniejszą istotą na świecie, kochają go bezwarunkowo. A ten musi swojemu kundelkowi czasem wiele wybaczać, zwłaszcza jeśli ulubioną zabawą psiego destruktora jest tarmoszenie tego i owego. Jak twierdzą psi behawioryści czyli spece od psiego zachowania można nad tą złą skłonnością zapanować, min. pozwalając się zwierzakowi wybiegać i zmęczyć.

Znany nam kundelek uwielbia rozszarpywać gazety, gdy jego pan rozmawia za długo przez telefon. Do wielkich zalet tegoż kundelka zaliczyć należy wielką inteligencję i szybkość uczenia się. Wykonuje kilkanaście komend, ale tylko wtedy gdy mu się zachce, w pozostałych przypadkach udaje, że nie słyszy. Kundelek ów ma kilkanaście zabawek, każdą z nich rozróżnia po imieniu.

A jakie są wasze najukochańsze kundelki? Co lubią a czego nie znoszą? Pochwalcie się na naszym FB, piszcie i przysyłajcie „sweet focie” swoich niepowtarzalnych kundelków. Ściskamy łapki. Życzymy psiego dobrostanu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki