Zbliżający się okres jesienno-zimowy nie jest łatwym czasem dla piesków, jak i dla ich właścicieli, trudno jest utrzymać nienaganną higienę pupila. Jednak warto pamiętać, że regularne zabiegi pielęgnacyjne nie służą tylko estetycznemu wizerunkowi, ale i zdrowiu zwierzęcia.

REKLAMA

O co warto zadbać? Obecny czas jest momentem, w którym psy zmieniają szatę, z letniej na zimową. Warto jest porządnie wyszczotkować swojego psa, aby ułatwić mu pozbycie się martwego, letniego podszerstka. Dokładne usunięcie letniej okrywy pozwoli na wyrośnięcie zdrowszej i mocniejszej okrywy zimowej. Dodatkowym plusem dla właścicieli będzie skrócenie czasu, w którym mamy pełno sierści w swoich domach.

Kolejnym ważnym aspektem, o jaki należy zadbać przed przyjściem zimy, jest zrobienie porządku na łapkach, a dokładnie między ich poduszkami. Gdy pojawi się już śnieg, a drogi zaczynają być posypywane solą, pieski mogą mieć problemy z podrażnionymi poduszeczkami. Aby zmniejszyć ten problem należy wyciąć wszystkie zalegające kołtuny na łapkach, aby sól wraz ze śniegiem nie miała gdzie zalegać.

W salonie Hau Miau, profesjonalnie przygotujemy każdego pieska na nadchodzącą zimę. Każdy klient otrzyma też bezpłatną poradę odnośnie pielęgnacji pupila, dobieramy indywidualnie szampony, aby ułatwić domową pielęgnację. Serdecznie zapraszamy do Psiego Spa! Tel. 515 992 996, Waryńskiego 12, Jaworzno.

Dodatkowo Hau Miau to domowy hotel dla czworonogów. Przyjmujemy już rezerwację na święta oraz ferie zimowe.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki