Fałszywi policjanci zatrzymani. Funkcjonariusze z jaworznickiej komendy ujęli 43-latka z Zielonej Góry i 28-latkę ze Zgorzelca, którzy oszukali metodą „na policjanta” 77-letnią mieszkankę Jaworzna.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce we wrześniu tego roku. Jak powiedziała mundurowym zgłaszająca, 77-kobieta, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, informując, że oszczędności zgromadzone w banku przez seniorkę są zagrożone. Następnie oszustka poinformowała kobietę, że aby nie stracić zgromadzonych pieniędzy, 77-latka powinna współpracować z „policjantami”, biorąc udział w tajnej operacji, mającej na celu zatrzymanie oszustów bankowych.

77-latka, myśląc, że bierze udział w policyjnej operacji, udała się do banku, gdzie zleciła przelew 160 tys. zł na konto wskazane przez przestępców.

Nad sprawą jaworzniccy kryminalni intensywnie pracowali od moment jej zgłoszenia. W końcu udało im się zlokalizować i zatrzymać 2 fałszywych policjantów – 43-letniego mężczyznę i 28-letnią kobietę.

Zatrzymany pod koniec listopada mężczyzna  usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 77-latki. Sąd Rejonowy w Jaworznie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 43-latka na 3 miesiące.

Kobieta z kolei została ujęta 3 grudnia, o jej dalszym losie zdecyduje prokurator.

Oszustom za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki