Jeżeli w tym roku nie mieliście okazji zrobić czegoś dobrego dla innych, to właśnie nadarza się taka okazja. Do najbliższego wtorku tj. 22 grudnia 2020 roku trwa zbiórka darów dla zwierząt w schroniskach. Potrzebne są koce, środki czystości, zabawki dla psów i kotów, karmy, akcesoria, żwirek bentonitowy czy rękawiczki jednorazowe. Wszystkie potrzebne rzeczy można przywozić do Local tattoo shop mieszczącego się na ul. Grunwaldzkiej 54a. Właściciel tego studia tatuażu, Tomasz Pniak, na pewno się ucieszy na wasz widok.

REKLAMA


Inicjatorką całej akcji jest Paulina Sosnowska, prywatnie posiadaczka suczki Sativy rasy Akita Inu, która ma nadzieje, że w ciągu tych ostatnich dni uda się zebrać jeszcze więcej darów dla zwierzaków. Jak sama mówi, zwierzęta trafiły do schronisk przez działanie człowieka, więc warto im pokazać, że nie każdy człowiek jest zły i wielu jest takich, którzy chętnie im okażą troszkę miłości. W tamtym roku, podczas pierwszej edycji akcji, udało się zebrać na tyle dużo darów, że zawieziono je do dwóch schronisk zamiast jednego. Tym razem, prawdopodobnie przed sytuację światową, odzew na akcje jest ciut mniejszy, ale organizatorka nie poddaje się w staraniach o lepsze jutro zwierząt. Celem jest zebrać dary i zawieźć do trzech, różnych schronisk, w Chełmku, Katowicach i Sosnowcu. Warto także pamiętać o dobrym wyborze przekazywanych darów, gdyż nie wszystkie popularne karmy są zdrowe dla zwierzaków, szczegółową listę znajdziecie poniżej.


Akcja będzie kontynuowana także w następnych latach z nadzieją na coraz większe efekty. W wakacje planowany jest również wolontariat mający na celu zabranie jak największej ilości zwierząt ze schroniska na spacer, aby mogły zaznać trochę wolności.

Zachęcamy do pomagania, bo jak to się mówi, karma wraca, więc warto być dobrym dla innych istnień.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ