Szczepcie się – namawiają PO i Młodzi Demokraci

Szczepić się czy się nie szczepić – oto dylemat współczesności. Całą sprawę przemyśleli jaworzniccy działacze PO i jaworzniccy Młodzi Demokraci, szczepić się trzeba – twierdzą bezdyskusyjnie. W sobotę 16 stycznia na Kociej zachęcali do szczepienia i podpowiadali jak przebrnąć przez kłopoty rejestracji. Tak więc dlaczego należy się szczepić – pytamy.

REKLAMA

Do informacji dla nieprzekonanych – chorowanie na koronawirusa jest wyjątkowo nieprzyjemne, ponadto może skutkować licznymi powikłaniami.

Dodajmy, że radna Guja w ramach Krajowej Izby Fizjoterapeutów przeszła kurs szczepienia, będzie więc wspierać służbę zdrowia. Radna Chmielewska wystąpiła z ważnym apelem do rządu.

Przy okazji zadaliśmy kilkunastu jaworznianom pytanie o to czy będą się szczepić. Zdecydowana większość rozmówców odpowiedziała twierdząco. Sceptycy mówili, że muszą się zastanowić, ponieważ szczepionka wedle nich nie jest dokładnie zbadana. Pewna pani odparła, że szczepić się nie będzie bo nie, mało to przekonujące.

Dodajmy, że po szczepieniu organizm na koronawirusa nie zachoruje lub będzie chorował lekko. Jak twierdzą medycy ten po szczepionkowy dobrostan będzie trwał ok. dwóch lat. Co potem nie wiadomo. I to jest słaby punkt tej wojny z pandemią.