I LO – MISTRZEM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jaworznie to szkoła wyróżniająca się w wielu dziedzinach. Jedną z nich są podstawy przedsiębiorczości.

REKLAMA

Uczniowie w ramach szkolnych zajęć uczestniczą w innowacyjnym programie edukacyjnym ,pod auspicjami Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ramach programu organizują i prowadzą miniprzedsiębiorstwa; umożliwia to przygotowanie się do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Licealiści z I LO przygotowują biznesplan pozwalający sprawnie realizować produkcję , zajmują się marketingiem, prowadzą dokumentację finansową oraz sprzedają swój produkt lub usługę.

Młodzież z Jedynki wielokrotnie uczestniczyła w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, uzyskując wysokie oceny za swoją działalność. Do uczniowskich sukcesów w dziedzinie przedsiębiorczości przyczyniła się mgr Katarzyna Wilgos , wspierająca młodych przedsiębiorców na każdym etapie ich biznesowych działań.

Kolejne wyróżnienie , z którego może być dumna społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie , to otrzymanie tytułu Najaktywniejszej Szkoły Dnia Przedsiębiorczości 2020. Patronat Honorowy nad działaniami prowadzonymi w ramach Dnia Przedsiębiorczości objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Świadczy to o wysokiej ocenie działań szkół , które rozwijają kompetencje finansowe i społeczne.

PD

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki