środa, 1 maja, 2024

Kiedy skorzystać z oprawek narzędziowych?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneKiedy skorzystać z oprawek narzędziowych?

Kiedy skorzystać z oprawek narzędziowych?

- Advertisement -

Obróbka metali polegająca na skrawaniu wymaga konieczności doboru odpowiednich narzędzi. Niewielu zdaje sobie sprawę, jak istotny jest fakt wyboru odpowiedniej oprawki narzędziowej. To od jej wyboru zależeć może zarówno precyzja jak i wydajność. Jakie są rodzaje oprawek narzędziowych oraz kiedy warto z nich skorzystać? Odpowiadamy.

Oprawki narzędziowe i ich specyfikacja 

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów oprawek narzędziowych. Są one projektowane po to, aby zapewnić jak najlepsze wyniki w danych warunkach. Jeśli wybierzemy je odpowiednio do specyfiki pracy, uzyskamy w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Należy pamiętać jednak o tym, że nieprawidłowo dobrane mogą przynieść nam wiele strat, takich jak między innymi większe zużycie wrzeciona, błędów wymiarów czy zmniejszenia trwałości narzędzi, a także możliwości ich uszkodzenia.

Jak wybrać odpowiednie oprawki narzędziowe? 

Oprawki narzędziowe i ich wybór powinien być dostosowany do warunków i rodzaju pracy.

Podczas typowania odpowiednich warto wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych czynników, takich jak między innymi:

  • rodzaj obrabiarki,
  • cechy,
  • materiał oraz jego skrawalność,
  • elementy obrabiane i ich kształt,
  • narzędzia, w tym rodzaj mocowania, materiał i jego dostosowanie do obróbki itd.,
  • rodzaj i czas obróbki, możliwa prędkość skrawania

Pełna produktywność skrawanych metali zależy od precyzji i zaawansowania narzędzi skrawających. Ważne jest właściwe połączenie pomiędzy nim a wrzecionem, nazywanym oprawką narzędziową. Producenci oferują nam ich szeroki wybór, z których każdy zaprojektowany jest w taki sposób, aby zapewnić pełną precyzję i wydajność podczas pracy narzędzi skrawających.

Rodzaje oprawek narzędziowych    

Oprawki narzędziowe, zarówno te proste typu Weldon, jak i zaciskowe, hydrauliczne i termokurczliwe powinny być dopasowane do danych warunków pracy.

  • Oprawki typu Weldon mogą przenieść moment obrotowy oraz zapewnić bezpieczne mocowanie i ochronę przed wysunięciem. Stąd też idealnie odnajdą się w procesie obróbki zgrubnej. Nie nadają się do zastosowań podczas wykorzystywania dużych prędkości obrotowych.
  • Oprawki narzędziowe termokurczliwe pozwalają na uzyskanie wysokiej siły zacisku oraz dobre wyważenie. Pozwalają na dostęp do drobnych detali. Oferują one wysoką precyzję oraz wszechstronne zastosowanie. Posiadają pełny chwyt, który uniemożliwia wysuwanie się narzędzi z oprawki.
  • Oprawki hydrauliczne będą odpowiednie do mocowania narzędzi chwytem cylindrycznym. Charakteryzuje je duża precyzja oraz łatwość obsługi. Mają one wszechstronne zastosowanie i odnajdą się idealnie podczas obrabiania różnych materiałów.

Oprawki narzędziowe kupisz w sklepie YG-1 na stronie https://sklep.yg-1.pl/oprawki-narzedziowe,s1001,cp1531,pl.html

Obróbka metali z pomocą oprawek narzędziowych 

Warsztaty, które zajmują się profesjonalną obróbką skrawaniem metali, powinny orientować się w rodzajach oraz właściwym doborze odpowiedniej oprawki narzędziowej do konkretnej obrabiarki, techniki skrawania oraz rodzaju obrabianych elementów. Pozwoli to znacznie zwiększyć produktywność oraz znacząco zredukować koszty. Producenci oferują bardzo bogaty wybór oprawek, który pozwala na wybranie produktów dostosowanych do każdych warunków pracy podczas obróbki metali.

- Advertisment -

PKM Jaworzno – zmiana rozkładu jazdy 2 maja 2024

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie informuje o zmianie rozkładu jazdy autobusów przewoźnika 2 maja. 2 maja (czwartek) autobusy kursować będą według rozkładów jazdy na dni...

Miasto sprzedaje działki przy ulicy Jesionowej

Miasto Jaworzno oferuje na sprzedaż działki budowlane, które znajdują się przy ul. Jesionowej. Na sprzedaż są następujące działki: działka nr 3323 o powierzchni 675 m²...

Majówka w GEOsferze

GEOsfera zaprosiła na Majówkę. I nie jest to byle jaka Majówka – wydarzenie przygotowano na trzy dni, od 1 do 3 maja. Wszystko zaczęło...