Plac zabaw na Plantach bez huśtawek. Plac Wodny bez wody

Takie rzeczy tylko u nas. Plac zabaw bez huśtawek, a wodny plac bez wody. Wielo się zastanawia się dlaczego w Jaworznie wszystko jest robione jakoś inaczej.

REKLAMA

Zadaliśmy pytania MZNK kiedy zostaną naprawione zabawki dla dzieci na placu zabaw.

Plac wodny ma być gotowy 1 lipca.

Odpowiedź MZNK z dnia 24 czerwca 2021.

W odpowiedzi na e-mail dotyczący remontów placów zabaw administrowanych przez MZNK w Jaworznie przesyłam następujące informacje.
Co roku przed sezonem wiosenno-letnim przeprowadzane są przeglądy stanu placów zabaw, siłowni pod chmurką i piaskownic administrowanych przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie. Na podstawie tych przeglądów jednostka sporządza umowy z wykonawcami remontów. W czerwcu bieżącego roku MZNK zlecił remonty na terenie kilkudziesięciu obiektów, większość z nich już się zakończyła, część jest w trakcie realizacji.

Place zabaw, siłownie pod chmurką i piaskownice objęte pracami znajdują się:
przy ul. Kalinowej, ul. Gagarina 17, ul. Kamińskiego, ul. Kolejarzy, w Parku Lotników, ul. Ciężkowickiej, ul. Jaszuńskiego, ul. Długoszyńskiej, ul. Kościuszki, ul. Cichej, ul. Grunwaldzkiej, ul. Celników, ul. Jesiennej, ul. Wrzosowej, ul. Makowej, ul. Sulińskiego, ul. Piłsudskiego, ul. Schattanka, ul. Nałkowskiej, ul. Szymanowskiego, ul. Licealnej, ul. Broniewskiego, ul. Matejki, ul. Jaśminowej 25 abcd, ul. Starowiejskiej, ul. Armii Krajowej 1 abcd, ul. Gagarina 17, ul. Kalinowej i przy ul. Długoszyńskiej.

Zakres prac obejmował między innymi: uzupełnienie i naprawę ogrodzeń oraz bramek wejściowych, naprawę nawierzchni bezpiecznych, wyrównanie nawierzchni przy urządzeniach, uzupełnienie brakujących elementów urządzeń, wymianę uszkodzonych elementów, malowanie ławek itp.
W przypadku piaskownic, prace polegały między innymi na: wymianie uszkodzonych obrzeży drewnianych, oczyszczeniu i malowaniu, wykonaniu napisów informacyjnych na obrzeżach, naprawie pokryw piaskownic itp.

We wszystkich piaskownicach administrowanych przez MZNK w Jaworznie przed sezonem wiosenno-letnim został wymieniony piasek.

Urządzenia nie nadające się do naprawy ze względu na zużycie lub z powodu uszkodzeń są likwidowane. W zamian za to jednostka w miarę posiadanych środków stara się uzupełniać place zabaw i doposażać je w nowe urządzenia. W tym roku miało to miejsce np. na placu zabaw przy ul. Matejki, gdzie została zlikwidowana stara huśtawka wahadłowa i zainstalowana nowa.

Bieżące drobne naprawy polegające na wymianie uszkodzonych lub zużytych elementów wyposażenia placów zabaw i siłowni pod chmurką administrowanych przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie realizowane są w miarę możliwości przez konserwatorów naszej jednostki.

Usterki stwierdzone na placu zabaw na Plantach były zgłaszane inwestorowi w celu wyegzekwowania napraw gwarancyjnych. Obecnie trwa postępowanie u inwestora.

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement