Hulajnogi elektryczne są dosłownie wszędzie w Jaworznie [WIDEO]

Hulajnogi elektryczne powoli zaczynają opanowywać miasto i ma to swoje plusy, a także minusy. Raptem od zeszłego weekendu jaworznianie mają możliwość korzystania z nich w naszym mieście, a już dostajemy wiadomości na naszą skrzynkę pocztową o źle zaparkowanych hulajnogach.

REKLAMA

Hulajnogi elektryczne, którymi poruszają się mieszkańcy, zawdzięczamy firmie Tier, która to zaopatruje także inne miasta w naszym kraju min. Kraków czy Warszawę. Trzeba przyznać, że jest to łatwy i bardzo mobilny środek transportu, który chętnie jest wykorzystywany przez mieszkańców.

Jednakże jak wszystko, hulajnogi te mają także minusy, przy jakże długiej liście plusów. Jak wiemy od przedstawiciela firmy, branżową plagą jest zostawianie hulajnóg po skończonej jeździe, gdzie bądź nie zważając na okoliczności. Podobnie jest w Jaworznie, gdzie już docierają do nas informacje o hulajnogach pozostawionych w nie właściwych miejscach. Na razie nie jest to proceder na wielką skalę, gdyż samych hulajnóg jest raptem 100, a mieszkańcy mimo wszystko starają się nie zaśmiecać nimi miasta i odkładają w miejsca rozsądne.

Firma jednak pracuje nad tym, aby ich hulajnogi nie stwarzały niebezpieczeństwa i prowadzi szeroko zakrojone działania na temat zaleceń gdzie i w jaki sposób je parkować, starając się edukować przy tym mieszkańców. W niektórych miastach jak Kraków czy Trójmaisto są także stworzone strefy, w których parkowanie jest zalecane, a każde podporządkowanie się do tych zaleceń nagradzane dodatkowymi, darmowymi dwoma minutami przy kolejnej jeździe.

W Krakowie firma Tier powołała także patrole firmowe, które poruszając się na elektrycznych rowerach, mają sprawdzać i dbać o to, aby hulajnogi nie utrudniały życia mieszkańcom. Przestawiają, zmieniają miejsce parkowania czy torują przejścia ze źle postawionych hulajnóg. Patrolom tym mieszkańcy mogą również zgłaszać, gdzie znajdują się źle zaparkowane hulajnogi. Na razie jest to robione na próbę i tylko w Krakowie, ale firma nie wyklucza wprowadzenia tego wszędzie, jeżeli okaże się to skuteczne i przyczyni do nie utrudnia życia mieszkańcom.

Magazyn jaworznickich hulajnóg znajduje się w Krakowie i stamtąd, naładowane dotarły do Jaworzna i docierać będą zawsze na początku sezonu. Następnie firma, regularnie wymienia w nich już tylko baterie na nowe, naładowane. Jedno ładowanie wystarczy na przejechanie około 50 km. Hulajnogi będą w naszym mieście tak długo, jak długo na to pozwoli sezon tzn. tak długo, aż temperatura nie spadnie do zbyt niskiego poziomu lub nie spadnie śnieg.

Bez względu na wszystko warto, jest jednak popatrzeć czy pozostawiona przez nas hulajnoga nie utrudnia życia innym jaworznianom.

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki