Likwidacja piaskownic. Oszczędność kosztem dzieci?

Mieszkańcy Osiedla Stałego w Jaworznie są oburzeni, że bez wcześniejszych konsultacji zlikwidowano piaskownice, które były ulubionymi miejscami do zabawy, szczególnie dla młodszych dzieci.

W zlikwidowanej piaskownicy kilka dni wcześniej wymieniono piasek na nowy. Jak mówią mieszkańcy piaskownica była w bardzo dobrym stanie.

Niezadowolenie wśród mieszkańców jest tak duże, że pytają: Czy to kolejny sposób na oszczędność, tym razem kosztem dzieci?

REKLAMA

W sprawę mocno zaangażowała się Radna Miasta Pani Barbara Ziętek, która wysłała zapytanie do Prezydenta Miasta Jaworzna, aby dowiedzieć się, dlaczego zlikwidowano piaskownice, czy miasto zaoferuje coś w zamian i ile kosztowała likwidacja piaskownic.

My również skontaktowaliśmy się z MZNK z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Czekamy na odpowiedź.

Odpowiedź od MZNK: 

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie likwiduje 3 piaskownice na Osiedlu Stałym zlokalizowane przy ul. Jaśminowej 25, ul. Armii Krajowej 1 oraz ul. Radosnej 5-11.

Likwidacja tych piaskownic jest związana z brakiem możliwości utrzymania ich w należytym stanie sanitarnym i technicznym oraz rosnącymi kosztami bieżącego utrzymania.
W przypadku zainteresowania mieszkańców budową piaskownic i placów zabaw w okolicy budynków mieszkalnych, MZNK w Jaworznie jest gotowy do podjęcia rozmów ze wspólnotami mieszkaniowymi na temat partycypacji w tego typu przedsięwzięciach, zgodnie z udziałami gminy w tych wspólnotach.

Aktualnie trwa wymiana piasku we wszystkich piaskownicach administrowanych przez MZNK w Jaworznie, znajdujących się w następujących lokalizacjach: ul. Gen. Feliksa Kamińskiego, ul. Kalinowa, ul. Starowiejska 9, ul. Gagarina 17, ul. Jaszuńskiego, ul. Długoszyńska, ul. Kościuszki, ul. Nałkowskiej 10, ul. Szymanowskiego 9-11, ul. Licealna 4, ul. Matejki, ul. Broniewskiego, ul. Sportowa 3, ul. Kosów, ul. Piłsudskiego, ul. Insurekcji Kościuszkowskiej, ul. Cyprysowa, ul. Makowa, ul. Wrzosowa.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki