Przeszli ulicami Pieczysk z gigantyczną flagą, aby uczcić walczących o Polskę

W Szkole Podstawowej nr 11 w Jaworznie na Pieczyskach zorganizowano dzisiaj happening, aby uczcić wszystkich poległych walczących o wolną Polskę.

REKLAMA

Dzisiaj 1 września, a więc nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 11 zorganizowano specjalny happening. Uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz cała społeczność szkoły, pod kierownictwem Pani Edyty Wiernek, przeszli ulicami dzielnicy Pieczyska z wielką flagą Polski oraz transparentem „Nigdy Więcej Wojny”.

Jak mówi Dyrektorka placówki Natalia Kamińska – był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. My, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Jaworznie, nie zapominamy o tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą. To dzięki nim możemy żyć w pokoju… Dziś przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej, chcemy choć w ten sposób uczcić pamięć wszystkich poległych walczących o wolną Polskę. Stąd właśnie pomysł na happening i przejście z gigantyczną flagą ulicami Pieczysk.

Wielu nieświadomych mieszkańców tej dzielnicy z pewnością było zaskoczonych tym wydarzeniem, ale uważamy, że takie akcje warto organizować, gdyż pamięć o bohaterach zawsze powinna być pielęgnowana.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki