Malowanie dachu to nie tylko odświeżenie wyglądu, ale przede wszystkim wydłużenie jego żywotności. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na malowanie dachu, jak przebiega ten proces i kto wykonuje malowanie dachu w województwie śląskim.

Malowanie dachów Śląsk – jakie zagrożenia czekają na dachy w dużych ośrodkach miejskich?

REKLAMA

Dach to ten element obiektu budowlanego, który nieustannie narażony jest na działania czynników zewnętrznych. Niezależnie od tego, czy budynek znajduje się z dala od  cywilizacji czy też w dużym ośrodku miejskim, zawsze będzie narażony na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych, promieni UV czy zanieczyszczeń. W dużych miastach to przede wszystkim zanieczyszczenia emisyjne mogą stanowić zagrożenie dla jakości pokrycia. Z kolei na niżej położonych dachach, które są zacienione przez inne budynki, może porastać mech, który stanowi istotne zagrożenia dla jakości dachówek.

Czyszczenie i malowanie dachów – inwestycja w jakość

Mycie i malowanie dachów na Śląsku służą zatem nie tylko odświeżeniu wyglądu nieruchomości, ale przede wszystkim przywróceniu pierwotnych właściwości ochronnych dachówek lub blach. Właściwości specjalistycznych emalii skutecznie chronią bowiem przed czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi, a także zanieczyszczeniami, dzięki czemu wydłużają ich żywotność nawet o kilkanaście lat. 

Jak przebiega malowanie dachów na Śląsku?

Pierwszym etapem jest mycie dachu z wykorzystaniem profesjonalnych środków czyszczących, które usuwają zabrudzenia, w tym tłuste plamy i lepkie soki z drzew, a także neutralizują zarodniki mchów i porostów, pozostając przy tym bezpieczne dla struktury dachówek.

Następnym etapem malowania dachów na Śląsku jest pokrycie dachówek lub blach dachowych ochronną farbą. Proces powinien zostać przeprowadzony za pomocą metody hydrodynamicznej, czyli z wykorzystaniem specjalistycznych agregatów, które równomiernie pokrywają powierzchnię, dostając się w każdy zakamarek. Finalnym krokiem może być dodatkowe zaimpregnowanie dachu.

Malowanie dachu śląskie – czy mogę wybrać dowolny kolor?

Malowanie dachu na prywatnej posesji nie zawsze daje wolną rękę w kwestii wyboru koloru dachówek lub blach. Dotyczy to w szczególności obiektów objętych ochroną konserwatora zabytków, a także znajdujących się w obszarze z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Dlatego malowanie dachów na Śląsku zawsze warto poprzedzić zdobyciem stosownych informacji na temat tego, czy dany obiekt znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków bądź MPZP. Samowola w tym przypadku może bowiem wiązać się z kosztownymi konsekwencjami.

Gdzie zamówić usługę malowania dachów w śląskim?

Malowanie dachów w Katowicach i całym województwie śląskim prowadzi Grupa Biotop.
Malowanie dachów, a także ich mycie i impregnacja przebiegają w pełni profesjonalnie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz farb dobranych pod kątem danego pokrycia dachu. Do wyboru masz ponad 5000 odcieni różnych kolorów, dzięki czemu nie tylko odnowisz dachówki lub blachy i odświeżysz ich wygląd, ale również spełnisz warunki określone w MPZP

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ