niedziela, 28 kwietnia, 2024

Oddziały kliniczne w jaworznickim szpitalu otwarte — studenci będą się uczyć zawodu w Jaworznie

Strona głównaNewsOddziały kliniczne w jaworznickim szpitalu otwarte — studenci będą się uczyć zawodu...

Oddziały kliniczne w jaworznickim szpitalu otwarte — studenci będą się uczyć zawodu w Jaworznie

- Advertisement -

Studenci medycyny uczyć się będą zawodu przy łóżkach pacjentów jaworznickiego szpitala. Dzisiaj odbyło się otwarcie oddziałów klinicznych w Jaworznie.

Uroczystość otwarcia oddziałów klinicznych w Jaworznie odbyła się dzisiaj 15 listopada w Urzędzie Miasta Jaworzna. Wydarzenie jest ukoronowaniem współpracy Akademii Śląskiej, Urzędu Miasta w Jaworznie oraz Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

Studenci Akademii Śląskiej będą w jaworznickim szpitalu nabywać doświadczenie na Oddziale Chirurgii, Chirurgii Dziecięcej, Urologii Onkologicznej oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Wydziały, które powstaną, nie tylko ulepszą jaworznicki szpital, ale także pomogą wyszkolić nowy personel.

Dla Jaworzna i jaworznickich pacjentów nowe odziały kliniczne to bardzo dobry znak, ponieważ jest to szansa na pozyskanie kadr lekarskich oraz pielęgniarskich co przełoży się na lepszą dostępność świadczeń medycznych w naszym mieście — przekonuje dr n. med. Barbara Koleżyńska.

Taka współpraca miasta z Akademią Śląską to korzyść obopólna — mówi Rektor profesor AŚ dr Aleksander Ostenda, który dodaję, że — rozmowy z włodarzami miasta oraz dyrekcją jaworznickiego szpitala prowadzone były od dłuższego czasu i finalizacja tego przedsięwzięcia to dla każdej ze strony ważna sprawa. Studenci będą mogli edukować się przy bardzo dobrej jaworznickiej kadrze, gdzie jest dobry sprzęt, a szpital zyska młodych, ambitnych lekarzy. Mieszkańcy jednak nie muszą się obawiać, że studenci będą pracowali bez nadzoru. Czuwać nad nimi będzie dr n. med. Józef Kurek.

Jaworzniccy radni także popierają taką współpracę. Jak mówi Maciej Bochenek — takie wydarzenia są ważne dla mieszkańców oraz pacjentów, ponieważ przybliżają ich do lepszej opieki medycznej w naszym mieście.

Projekty jak ten mają na celu nie tylko wyszkolenie przyszłych pokoleń kadr pracowniczych w szpitalach, ale także ułatwić pracę placówkom już teraz, ponieważ cały nasz kraj boryka się ogromnymi brakami kadrowymi. Problem mają zarówno dyrektorzy lecznictwa otwartego, jak i szpitalnego, dlatego trzeba już teraz szkolić przyszłe kadry przy łóżkach pacjentów, aby w przyszłości miał kto zastąpić obecnie pracujących lekarzy i specjalistów – dodaję dr n. med. Barbara Koleżyńska.

Uroczystość uświetnili znamienici goście, a wykład poprowadził prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek polski kardiochirurg, profesor nauk medycznych i nauczyciel akademicki.

[vc_facebook]

- Advertisment -

Z perspektywy: Miasto nasze nie skończy się w poniedziałek

Kiedy piszę ten tekst, trwa głosowanie w II turze wyborów na prezydenta naszego miasta. Ze względu na obowiązki zawodowe zmuszony jestem przesłać ten tekst...

Oczywista Nieoczywistość – Na Janie…

W dzisiejszym, coraz bardziej laicyzującym się świecie, niejednokrotnie odżegnujemy się od różnego rodzaju kontekstów czy nawiązań religijnych. Są jednak takie miejsca, które bardzo mocno...

Słowo na niedzielę: Inspirująca samotność

Mam tu na myśli samotność zarówno tych, którzy się szczerze nawrócili, jak i tych, którzy poważnie traktując swoją wiarę, nie znajdują zrozumienia prawie u...