sobota, 20 kwietnia, 2024

Porozmawiajmy o Jaworznie: Dzielnica, o której miasto mogłoby sobie przypomnieć

Strona głównaDzielniceDługoszynPorozmawiajmy o Jaworznie: Dzielnica, o której miasto mogłoby sobie przypomnieć

Porozmawiajmy o Jaworznie: Dzielnica, o której miasto mogłoby sobie przypomnieć

- Advertisement -

W pewnym stopniu jest dzielnicą zapomnianą przez miasto — mówi mieszkanka Jaworzna o dzielnicy, w której żyje prawie 30 lat. Czy Jaworzno wysłucha jej głosu?

Mieszkanka dzielnicy Długoszyn, Pani Dagmara, zwróciła się do nas z prośbą o nagłośnienie, a zarazem przypomnienie włodarzom naszego miasta, że taka dzielnica jak Długoszyn istnieje i można by podjąć w niej jakieś działania oraz zaplanować inwestycje.

 nic się nie dzieje – mówi Pani Dagmara nt. wydarzeń w dzielnicy Długoszyn

Największym minusem tej dzielnicy jest to, że nie ma sklepu w pobliżu i trzeba jechać albo do samego centrum dzielnicy, albo do innych rejonów miasta przekonuje Pani Dagmara.

Mieszkanka oczywiście dostrzega, że dzielnica się zmienia i takie inwestycje, jak modernizacja centrum, przy Kaplicy św. Barbary, są bardzo dobre, jednakże nadal brakuje choćby miejsc rekreacji. Brakuje placu zabaw, skwerku czy siłowni na powietrzu, tak aby najmłodsi mieszkańcy dzielnicy i ci w wieku nastoletnim mieli gdzie wyjśćdodaje mieszkanka dzielnicy.

Długoszyn ma też swoje pozytywne strony i jaworznianka jest tego świadoma. Spokój, cisza i duży poziom bezpieczeństwa to najważniejsze cechy tej dzielnicy według naszej rozmówczyni.

Jak więc mieszka się na Długoszynie? Dobrze, ale mogłoby być lepiej. Czy włodarze usłyszą głos mieszkanki i zaplanują jakieś inwestycje w dzielnicy? Czas pokaże.

[vc_facebook]

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...