wtorek, 5 grudnia, 2023

II Miejski Konkurs Plastyczny LOK Jaworzno – rozstrzygnięcie

Strona głównaEdukacjaII Miejski Konkurs Plastyczny LOK Jaworzno - rozstrzygnięcie

II Miejski Konkurs Plastyczny LOK Jaworzno – rozstrzygnięcie

- Advertisement -

Czy pokój to „Utopia”, „Sen na jawie” czy „Realna Wartość”, o którą warto walczyć?
II Miejski Konkurs Plastyczny pt. ”Sami chcemy budować i kształtować pokój na świecie” organizowany przez LOK Jaworzno i Klub Przyjaciół Książek Anny Sokół – rozstrzygnięcie

Co roku 21 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. Ale prawdziwy pokój wymaga znacznie więcej niż złożenie broni. Musimy budować społeczeństwa, w których wszyscy członkowie czują, że mogą się rozwijać. Chodzi o stworzenie świata, w którym ludzie są traktowani jednakowo, bez względu na rasę, wyznanie czy narodowość.

Na konkursy wpłynęły 64 prace. Niektóre szkoły zorganizowały u siebie własne konkursy, a najlepsze prace zostały przekazane do konkursów miejskich.

Jury konkursu w składzie: przewodnicząca Eliza Szewczyk- plastyk i dekorator wnętrz, Krystyna Sokół prezes ZM LOK Jaworzno, Zofia Adamiak sekretarz ZM LOK Jaworzno, Wojciech Zymon członek ZM LOK Jaworzno i sekretarz Czarnoprochowego Klubu „Stare Strzelby”. W wyniku gorących obrad jury wybrało prace, które należy nagrodzić. Wszystkie prace były ciekawe, na temat i świadczyły o tym, że dzieci i młodzież rozumieją ideę pokoju i chcą ten pokój kształtować i budować na naszym, tak trudnym świecie.

W pierwszym konkursie dzieci (z klas I do IV) miały za zadanie wykonać pracę plastyczną w formie rysunku papierowego formatu A4 dowolną techniką na temat „Sami chcemy budować i kształtować pokój na świecie”.

Wyniki pierwszego konkursu:
I miejsce: Szymon Irzyk SP3, Zuzanna Zalewska SP7, Zuzanna Jędrzejek SP13, Anna Putek SP14, Zofia Bisaga SP14, Wojciech Pieniążek Świetlica Środowiskowa „Pod Kolegiatą”;
II miejsce: Gabriela Głowacka SP3, Franciszek Antosiak SP7, Zofia Gaj SP7, Adam Bańkowski SP7, Wojciech Ciupek SP7, Zofia Ulicek SP13;
III miejsce: Zuzanna Pośpiech SP7, Franciszek Niemiec SP7, Tymoteusz Biskup SP7, Jagoda Łach SP7, Natalia Kisała SP7, Zuzanna Szlósarczyk SP7;

Drugi konkurs dla młodszej młodzieży (z klas V do VIII) polegał na wykonaniu plakatu formatu A3 dowolną techniką na temat „Sami chcemy budować i kształtować pokój na świecie”.

Wyniki drugiego konkursu:
I miejsce: Szczepan Słota SP3, Kornelia Dziubek-Raś SP12, Brajan Wrona SP14;
II miejsce: Emilia Dubas SP3, Anna Bednarowicz Świetlica Środowiskowa „Pod Kolegiatą”;
III miejsce: Dawid Mędrygał SP3, Weronika Putek SP14;

W konkursach wzięły udział dzieci z: SP3, SP7, SP13, SP14, Świetlica Środowiskowa „Pod Kolegiatą”.

Nagrody na konkursy zasponsorowały: Urząd Miejski Jaworzno, Muzeum Miejskie w Jaworznie, firma Badge4u, Bank Alior Jaworzno, ZM LOK Jaworzno, Klub Przyjaciół Książek Anny Sokół, PCZ.

ZM i Koło LOK Jaworzno oraz Klub Przyjaciół Książek Anny Sokół dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za wzięcie udziału w konkursach. Zaangażowanie dzieci w ukazaniu swoich uczuć i pragnień w konkursowych pracach wydatnie obrazuje problem budowania i kształtowania „globalnego pokoju” w ich „dziecięcym, małym” świecie.
ZM LOK Jaworzno już zaprasza wszystkich uczniów z jaworznickich szkół do następnych konkursów.

Krystyna Sokół  
ZM LOK Jaworzno

Eliza Szewczyk – przewodnicząca jury – tak oto ocenia nagrodzone prace:

Praca Brajana Wrony: Po pierwsze chciałabym zwrócić uwagę – mówi pani Eliza – na zupełnie nietypowe potraktowanie tematu. Ma tu zastosowane wiele technik i malarstwo i kolaż. Bardzo ciekawe jest zastosowanie fotografii czarno białej, która się kojarzy z takimi trudnymi czasami, jest przedstawiona wojna, jest jednak przesłanie nadziei i troski o świat, o przyszłość.

Praca Brajana Wrony (fot. Klaudia S.)

Praca Szczepana Słoty: to też bardzo ciekawa praca – ocenia pani Eliza – i kolorystycznie i poprzez zastosowaną kolorystykę, też się wyróżnia na tle innych prac.

Praca Szczepana Słoty

Praca Kornelii Dziubek-Raś: To praca bardzo twórcza – w opinii pani Elizy – bardzo artystyczna, kolorowa, wykonana tylko techniką malarską, z takim bardzo empatycznym przesłaniem. Też mi się bardzo podoba.

Praca Kornelii Dziubek – Raś (fot. Klaudia S.)

Praca Wojciecha Pieniążka: Mamy tutaj bardzo czystą prostą formę – ocenia pani Eliza – symboliki gołębia niosącego gałązkę oliwną, w prostej formie pracochłonne wykonanie przez naklejanie papieru, ale to jest ciekawe, że symbolika i włożone dużo pracy, każdy rozumie przesłanie.

Praca Wojciecha Pieniążka (fot. Klaudia S.)

Praca Zuzanny Zalewskiej: Tutaj też jest mieszana technika – prezentuje pracę pani Eliza – kolaż, papier i technika rysunku. Mamy wyklejony glob, gdzie dużo postaci różnych ras ze sobą jest połączonych w odruchu miłości. Bardzo ciekawa praca.

Praca Zuzanny Zalewskiej (fot. Klaudia S.)

Praca Zofii Bisagi: W ujęciu globalnego pokoju – mówi pani Eliza – globalnego przesłania dla wszystkich narodów, praca malarska, też bardzo ciekawa, Ziemia jako przesłanie, uosobienie jakby takiej postaci.

Praca Zofii Bisagi (fot. Klaudia S.)

Praca Anny Putek: Bardzo interesująca praca – opisuje pani Eliza – gdzie w bańce ochronnej przedstawiony jest niezaburzony szczęśliwy świat dzieci, tę bańkę osłania gołąb niosący pokój. To symbolika dwóch rozbieżnych światów.

Praca Anny Putek (fot. Klaudia S.)

Praca Szymona Irzyka: Bardzo prosta w formie – ocenia pani Eliza – ale z bardzo dużym przesłaniem, duży kontrast kolorystyczny, bardzo wymowny, kolor niebieski – pokój, serce, planeta, dzieci.

Praca Szymona Irzyka (fot. Klaudia S.)

Praca Zuzanny Jędrzejek: Praca w technice rysunkowej – mówi pani Eliza – przesłanie tej pracy jest ciekawe, pokazuje nam dwa narody, dwa gołębie reprezentujące dwa narody – polski i ukraiński, które razem dla pokoju, dla całego świata niosą przesłanie. Myślę, że to ciekawe ujęcie tematu.

Praca Zuzanny Jędrzejek (fot. Klaudia S.)

Pozostałe nagrodzone prace

Praca Weroniki Putek
Praca Dawida Mędrygała
Praca Anny Bednarowicz
Praca Zofii Ulicek

 

Praca Jagody Łach

 

Praca Gabrieli Głowackiej

 

Praca Zuzanny Pośpiech
Praca Tymoteusza Biskupa

 

Praca Natalki Kisały

 

Praca Franciszka Antoniaka

 

Praca Adama Bańkowskiego

 

Praca Zuzanny Szlósarczyk
Praca Zofii Gaj
Praca Frania Niemca
Praca Wojciecha Ciupka
- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...