sobota, 20 kwietnia, 2024

Deratyzacja w Jaworznie 2023 – znany jest harmonogram i zasady akcji

Strona głównaZwierzętaDeratyzacja w Jaworznie 2023 - znany jest harmonogram i zasady akcji

Deratyzacja w Jaworznie 2023 – znany jest harmonogram i zasady akcji

- Advertisement -

Deratyzacja w Jaworznie 2023. Urząd Miejski w Jaworznie opublikował harmonogram i zasady akcji. Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach, administratorach, użytkownikach oraz zarządcach nieruchomości i obiektów. Za nieprzestrzeganie postanowień grozi kara grzywny do 1500 zł.

Deratyzacja w Jaworznie prowadzona będzie Od 1 do 15 października 2023 roku. Akcja odszczurzania polegać będzie na jednoczesnym i jednolitym wyłożeniu trutki przeciw gryzoniom na terenach zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej, gospodarczej i rolnej. Trutka pojawi się także na terenach, gdzie są obiekty użyteczności publicznej oraz wykorzystywane w celach prowadzenia działalności gospodarczej lub magazynowej.

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach, administratorach, użytkownikach oraz zarządcach nieruchomości i obiektów.

Dokładny harmonogram oraz zasady prowadzenia deratyzacji:

  • Oczyszczenie w dniach od 21 do 30 września br. podwórzy, piwnic, poddaszy, strychów, magazynów we wszystkich obiektach i zakładach celem pozbawienia gryzoni ewentualnego pożywienia.
  • Zaopatrzenie się do 1 października br. w odpowiednią ilość trutki przeciw gryzoniom, posiadającej stosowne atesty, w sklepach chemicznych lub u dystrybutorów. Można również zawrzeć umowę o wykonanie odszczurzania z zakładem deratyzacyjnym.
  • W dniach od 1 do 7 października br. należy wyłożyć trutkę w miejscach (niedostępnych dla innych zwierząt), w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się gryzoni, a w szczególności na śmietnikach, w piwnicach, magazynach, pomieszczeniach strychowych i gospodarczych, a także na zapleczach sklepów, stołówek, barów, restauracji itp. w ilości zgodnej z podaną na etykiecie środka użytego do deratyzacji.
  • W dniach od 7 do 11 października br. należy wyłożoną trutkę pozostawić i w miarę potrzeby uzupełniać do końca trwania akcji. Padłe gryzonie należy usuwać z nieruchomości na bieżąco.
  • Do 15 października br. należy usunąć pozostałości trutki i oczyścić administrowane nieruchomości.
  • Preparaty do zwalczania gryzoni należy przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.
  • W czasie trwania akcji należy zadbać aby zwierzęta i ptactwo domowe nie miały dostępu do wyłożonych preparatów.
  • W miejscach wyłożenia trutki należy umieścić wyraźne ostrzeżenie o przeprowadzanej deratyzacji „UWAGA! Wyłożono preparat do zwalczania gryzoni! Niebezpieczeństwo zatrucia ludzi i zwierząt!”.

Nadzór nad prawidłowością przebiegu akcji deratyzacyjnej prowadzić będą przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie oraz funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Za nieprzestrzeganie postanowień grozi kara grzywny w wysokości do 1500 złotych.

Źródło: UM Jaworzno

[vc_facebook]

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...