REKLAMA

Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez jaworznickich policjantów. Ukraińcy ukradli łącznie 11 rowerów o wartości ponad 50 tysięcy złotych. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

REKLAMA

Wnikliwa praca kryminalnych z Jaworzna zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o liczne kradzieże rowerów, do których doszło na terenie Jaworzna i innych miast województwa śląskiego oraz małopolskiego.

Jaworzniccy funkcjonariusze prowadzili czynności operacyjne w sprawie kradzieży dwóch rowerów z Jaworzna, do których doszło pod koniec sierpnia. Kryminalni przy pomocy monitoringu miejskiego wytypowali pojazd, który poruszali się sprawcy. Ustalili, że jeden z nich przebywa w Krakowie i to właśnie tam został zatrzymany pierwszy sprawca, którym okazał się 29-letni Ukrainiec.

Następnie kryminalni ustalili tożsamość drugiego sprawcy, który miał przebywać w miejscowości Wieszowa pod Tarnowskimi Górami. Na miejscu policjanci siłowo weszli do mieszkania, w którym ukrywał się drugi sprawca, 41-letni obywatel Ukrainy.

Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi ujawnili 11 rowerów, a ich łączna szacowana wartość to ponad 50 tysięcy złotych. Każdorazowo złodzieje wykorzystywali moment, gdy rower był pozostawiony samotnie, a właściciela nie był w pobliżu. Sprawcy usuwali wówczas zabezpieczenie i kradli rower.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży dwóch rowerów z terenu Jaworzna o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych oraz zarzut kradzieży roweru z terenu Krakowa o wartości ponad 12 tysięcy złotych. 

Sprawa jest rozwojowa, a śledczy ustalają pochodzenie pozostałych rowerów, co może skutkować kolejnymi zarzutami dla sprawców.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

8 KOMENTARZE

  1. No i pomału sie zaczyna.
    Czemu nie bronią swojego kraju?

    Wołodymyr Zełenski pewno by się ucieszył gdyby zasilili szeregi walczących na froncie.

    KAŻDE PRZESTĘPSTWO LUB WYKROCZENIE NA TERYTORIUM POLSKI DOKONANE PRZEZ UKRAIŃCÓW POWINNO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM ( 24 h) SKUTKOWAĆ WYDALENIEM Z POLSKI.