wtorek, 5 grudnia, 2023

Jaworzno otrzymało 4 mln złotych w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Strona głównaHistoriaJaworzno otrzymało 4 mln złotych w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Jaworzno otrzymało 4 mln złotych w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

- Advertisement -

Gmina Miasto Jaworzno otrzymała 4 miliony złotych w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wiadomo, na co zostaną przeznaczone pieniądze.

Poznaliśmy wyniki II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Ogółem samorządy w całym kraju otrzymają 1,8 miliarda złotych wsparcia na ponad 3200 inwestycji. Z programu skorzysta także Jaworzno, które otrzymało dofinansowanie na dwa przedsięwzięcia na łączną kwotę 4 milionów złotych.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to specjalny fundusz, z którego mogą korzystać jednostki samorządu terytorialnego. Pieniądze z programu są przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane.

Jaworzno otrzymało 3 500 000 złotych na Prace konserwatorskie i budowlane w baraku – budynku magazynowym Muzeum Miasta Jaworzna. Kolejne 500 000 złotych zostanie przeznaczone na Program ochrony zabytków w Jaworznie – prace konserwatorskie w kościele p.w.Św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej.

Łącznie daje to 4 miliony złotych. Trzeba jednak pamiętać, że dofinansowanie z programu może wynieść maksymalnie 98% wartości inwestycji, a minimalny wkład własny to pozostałe 2%.

Źródło: gov.pl

[vc_facebook]

 

- Advertisment -

MIKOŁAJ Z WYPIEKAMI W GALERII GALENA! SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM I WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

Ho, ho ho!  W najbliższą środę, 6 grudnia Galerię Galena odwiedzi Święty Mikołaj! W godz. 14:00-19:00 na gości galerii czekać będzie mnóstwo atrakcji: Wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem i...

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...