sobota, 20 kwietnia, 2024

Kilkaset wypadków, kilkaset rannych i kilkanaście ofiar – taki jest bilans zdarzeń w województwie śląskim

Strona głównaNa sygnalePolicjaKilkaset wypadków, kilkaset rannych i kilkanaście ofiar - taki jest bilans zdarzeń...

Kilkaset wypadków, kilkaset rannych i kilkanaście ofiar – taki jest bilans zdarzeń w województwie śląskim

- Advertisement -

Śląska Policja podsumowała wakacje na drogach naszego województwa. Jest delikatnie lepiej niż w ubiegłym rok, jednakże w dalszym ciągu doszło do kilkuset wypadków.

Podczas tegorocznych wakacji na śląskich drogach policjanci odnotowali 425 wypadków drogowych i jest to o 5 więcej niż w 2022 roku, gdzie odnotowano 430 takich zdarzeń na drodze. W ich wyniku zginęło 17 osób, a 493 osoby zostały ranne. Liczba ofiar spadła w stosunku do ubiegłego roku o 18, natomiast rannych jest więcej o 13 osób w stosunku do zeszłorocznych wakacji.

Porównując dane z zeszłego roku, napawać optymizmem może dużo niższa liczba zabitych, jednak nie oznacza to, że zabrakło tragicznych zdarzeń, w których ofiary znalazły się w tej smutnej statystycepodkreśla Śląska Policja.

Do śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych, rowerzystów, kierujących motocyklami i samochodami, doszło w tym roku m.in. w Wodzisławiu Śląskim, Woźnikach, Świerklanach, czy Siemianowicach Śląskich.

Jako że wakacje dobiegły końca to policjanci, także jaworzniccy, rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Od początku września policyjne patrole pełnią służbę w rejonach szkół, zwracając uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

[vc_facebook]

 

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...