wtorek, 5 grudnia, 2023

Miłość w KMP Jaworzno. Wyjątkową oprawę miał ślub jaworznickich policjantów

Strona głównaNewsMiłość w KMP Jaworzno. Wyjątkową oprawę miał ślub jaworznickich policjantów

Miłość w KMP Jaworzno. Wyjątkową oprawę miał ślub jaworznickich policjantów

- Advertisement -

Miłość w KMP Jaworzno. Poznali się na kursie podstawowym, a po 7 latach ponownie spotkali w jaworznickim garnizonie. Tak rozpoczęła się miłość, która w ubiegłą sobotę przerodziła się w związek małżeński. Ślub miał wyjątkową oprawę.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie — kom. Agnieszka Więcek i st. asp. Andrzej Olesik — zawarli związek małżeński. Historia jaworznickich funkcjonariuszy jest wyjątkowa.

Szczęśliwi nowożeńcy poznali się na kursie podstawowym w 2008 roku, ale każde z nich poszło służyć na inną jednostkę. Następnie Policja ponownie połączyła ich w 2015 roku, kiedy dołączyli do garnizonu Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Jakby tego było mało, oboje trafili do Wydziału Kryminalnego.

Jak sami twierdzągdyby nie służba w Policji, zapewne by się nie poznali. Dodają jednak, że w pracy są profesjonalistami, na których działania nie mają wpływu domowe relacje. Kom. Agnieszka Więcek jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego jaworznickiej jednostki, a st. asp. Andrzej Olesik jest specjalistą Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Ślub wzięli dokładnie w ich ósmą rocznicę związku i miało to miejsce w ubiegłą sobotę 16 września w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość miała wyjątkowy przebieg, gdyż oboje wypowiedzieli sobie „TAK” ubrani w galowy mundur przy kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci z kompanii honorowej towarzyszyli młodej parze również podczas wyjścia z urzędu. Z funkcjonariuszami byli także koledzy i koleżanki z jednostki.

Niewątpliwie mundur, w tym kontekście jest symbolem przynależności do formacji mundurowej, jaką jest Policja, zwłaszcza dla kom. Agnieszki Więcek, która zrezygnowała z sukni ślubnej.

Nowożeńcom, na nowej drodze życia, życzymy niekończącego się zdrowia, dużo miłości i wszelkiej pomyślności.

Źródło: KMP Jaworzno

[vc_facebook]

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...