wtorek, 5 grudnia, 2023

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Tu się wszystko zaczęło”

Strona głównaEdukacjaOgólnopolska Konferencja Naukowa "Tu się wszystko zaczęło"

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Tu się wszystko zaczęło”

- Advertisement -

W historycznym otoczeniu zamku w Suchej Beskidzkiej odbyła się uroczysta konferencja upamiętniająca 100-lecie istnienia Lasów Państwowych. Sto lat wcześniej ta instytucja, uznawana za symbol odpowiedzialności, doświadczenia i dbałości o przyrodę, została utworzona. 

Poszanowanie historii jest ważną częścią życia leśników, którzy starają się wyciągać z niej wnioski, by jak najlepiej prowadzić gospodarkę leśną. W trakcie konferencji zaprezentowano bogatą historię Lasów Państwowych. Zwrócono uwagę na trud, pasję i poświęcenie tych, którzy kształtowali jej oblicze przez różne epoki.

Konferencję zorganizowano pod hasłem Tu się wszystko zaczęło, a szczególna uwaga została poświęcona Adamowi Loretowi, założycielowi Lasów Państwowych. Sylwetkę Loreta przybliżały również wystawy w muzeum zamkowym.

Podczas wydarzenia przypomniano, jak kształtowała się hierarchia w organizacji oraz jak ewoluował mundur leśnika w kolejnych dekadach. Przedstawiono również wyzwania, przed jakimi stoi współczesny leśnik, zwłaszcza w kontekście zmian klimatycznych.

Uroczyste zakończenie uświetniło odsłonięcie tablicy upamiętniającej Adama Loreta w Nadleśnictwie Sucha i zasadzenie dęba. Tablica stała się hołdem nie tylko dla Loreta, ale dla wszystkich, którzy przez sto lat poświęcali się dla dobra polskich lasów. Ma ona przypominać o historii, misji i odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą zarządzanie lasami, a także o ludziach, którzy przez lata dbali o zielone płuca Polski. I mimo wielu poświęceń nie zamieniliby tych lat na nic innego. Stulecie działalności to dobry czas na refleksje i wspomnienia.

 

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...