OSP Dąbrowa Narodowa podpisało porozumienie z Rejonowym Pogotowiem Ratunkowym w Sosnowcu

REKLAMA

OSP Dąbrowa Narodowa i Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu podpisały porozumienie w sprawie szkolenia strażaków ochotników z Jaworzna.

REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna Dąbrowa Narodowa oraz Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu podpisały porozumienie o współpracy w szkoleniu strażaków ochotników. Tego rodzaju współpraca pozwoli jeszcze bardziej poszerzyć umiejętności ochotników z Jaworzna.

Jak mówi Dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu Prof. AŚ dr hab. Klaudiusz NadolnyGłównym celem tego porozumienia jest pogłębienie współpracy, która ma na celu promocję zdrowia oraz doskonalenie pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz ratownictwa medycznego, a jako że OSP Dąbrowa Narodowa to bardzo dobrze wyposażona jednostka, to porozumienie ma po prostu jeszcze bardziej poprawić ich umiejętności.

ważne żeby byli strażacy byli przeszkoleni – mówi Poseł Wojciech Saługa

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla, Radna Rady Miejskiej Jaworzna Dorota Guja, Prezes OSP Dąbrowa Narodowa Kazimierz Dubiel, a także ratownicy medyczni i strażacy ochotnicy.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie porozumienia są bardzo istotne dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego regionu.

to są niezwykłe ważne inicjatywy bo dotyczą mieszkańców – Mówi Maria Materla

Strażacy również doceniają tego rodzaju działania, które pozwolą im jeszcze lepiej udzielać pomocy poszkodowanym. To jest bardzo ważne nie tylko dla nas strażaków, ale także dla całego społeczeństwapodkreśla naczelnik OSP Paweł Jastrząb.

Jeżeli do tej pory strażacy z Dąbrowy Narodowej byli świetnie wyszkoleni, to teraz będą perfekcyjnie wyszkoleni. Mamy jednak nadzieje, że ich nowe umiejętności będą jak najrzadziej wykorzystywane.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki