Siatkarze MCKiS Jaworzno rozpoczynają sezon. Niektóre mecze pojawią się w ogólnopolskiej telewizji

REKLAMA

Siatkarze MCKiS Jaworzno rozpoczynają zmagania w TAURON 1. lidze. Nastroje w szatni panują rewelacyjne, a trener wierzy w siłę swojego zespołu. Co najciekawsze, niektóre mecze będą transmitowane w ogólnopolskiej telewizji.

REKLAMA

Siatkarze MCKiS Jaworzno już w najbliższą sobotę 16 września rozpoczynają zmagania w TAURON 1. lidze. Jak przekonuje wychowanek klubu Karol Borończyk w szatni morale są naprawdę wysokie.

Pierwszy mecz jaworzniccy siatkarze rozegrają u siebie, a jak wiadomo doping publiczności, także wiele znaczy. Ponadto 7-tygodniowy okres przygotowawczy został przepracowany przez sportowców sumiennie, więc powinno przełożyć się to na dobre występy w lidze. Zawodnicy się znają, gdyż trzon drużyny pozostał, a wzmocnienia powinny tylko dodać skrzydeł drużynie.

czekamy z niecierpliwością na pierwszy gwizdek – mówi Karol Borończyk

Siatkarze odbyli pełny proces przygotowań i rywalizowali nawet z reprezentacją Algierii, więc żaden przeciwnik nie jest im straszny. Jednakże jak podkreśla trener Tomasz Wątorekdrużyny z Będzina i Bielska, z którymi odbyły się sparingi, były nawet lepszymi zespołami niż algierczycy, jednakże afrykańska drużyna była w innym okresie przygotowawczym i zdecydowanie byli lepiej przygotowani fizycznie.

Jaworzno w pierwszym meczu zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała na własnym boisku już w sobotę 16 września, o godzinie 17:00. Co ciekawe, drużyna z Bielska w poprzednim sezonie zaliczyła spadek z PlusLigi, więc rywal zdecydowanie jest z najwyższej półki.

Sparowaliśmy z nimi w okresie przygotowawczym, wiemy, na co ich stać i wiemy, że to będzie trudny meczdodaje Karol.

Trener Tomasz Wątorek jest jednak przekonany o tym, że jego zawodnicy są dobrze przygotowani na najbliższy sezon, gdyż okres treningowy został przepracowany w sposób, jaki został zaplanowany.

 

zagraliśmy 9 sparingów, przetestowaliśmy różne ustawienia, zweryfikuje nas liga – mówi trener Tomasz Wątorek

Czego więc życzyć jaworznickim sportowcom? Zdrowia i siatkarskiego szczęścia — podkreśla Karol oraz trener Wątorek.

Terminarz do najprostszych nie należy, ale my nie stracimy wiary w naszych siatkarzy i wierzymy, że ten sezon będzie rewelacyjny. Warto podkreślić także, że niektóre mecze jaworznickiego zespołu będą transmitowane w telewizji ogólnopolskiej. 

Trener siatkarzy jest dumny z zawodników i wywalczonego awansu do I ligi

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki