wtorek, 5 grudnia, 2023

„ZIELONA GRANICA” FILM MORALNEGO NIEPOKOJU

Strona głównaKultura„ZIELONA GRANICA” FILM MORALNEGO NIEPOKOJU

„ZIELONA GRANICA” FILM MORALNEGO NIEPOKOJU

- Advertisement -

Wróciłam z kina w „Galenie”, oglądnęłam film „Zielona granica”. Kiedy się skończył publiczność nagrodziła film oklaskami. Siedzieliśmy czytając napisy i klaszcząc. Nie jest możliwe, aby władza pis zrozumiała „Zieloną granicę”. Lansuje więc swoje myślenie, szerząc propagandę kłamstwa.

Film jest wybitny. „Każde wydarzenie, które pokazujemy ma źródło w prawdziwych wydarzeniach, na wszystko mamy papiery” – mówiła Agnieszka Holland.

Film jest przeciw polityce kłamstwa, przeciw wojnie i prześladowaniu. Jest przeciw Putinowi i Łukaszence. Żołnierze białoruscy są odrażający, brutalni i skorumpowani.
Współistniejące wątki to: rodzina Syryjczyków, aktywiści, mieszkanka Podlasie i pogranicznik. Strażnik Tomasz Włosek mówi, że jest na służbie. Przeżywa piekło na granicy, wątpi w sens tego co robi. W epilogu pomaga ukraińskim uchodźcom. O granicy białoruskiej mówi: „tam mnie nie było”.

„Dziękuję, że tu jesteście” – tak mówi przed rozpoczęciem seansu Maja Ostaszewska.
Zachęcam do zobaczenia tego filmu. To perła w historii kinematografii. Nie będzie władzy pisowskiej, zostanie wybitne dzieło. I historia, że mieliśmy taką władzę w Polsce, co filmu nie zrozumiała, bo jakże miała zrozumieć?

Barbara Sikora

Zielona granica w Multikino Jaworzno:

https://multikino.pl/filmy/zielona-granica

28 KOMENTARZE

 1. barbara sikora/celowo z małej litery / recenzent paszkwilu komunistycznej góralki ze Wzgórz Golan ,paradne. Przypomnę, iż pani recenzent przed laty bratała się z komuchem z Tarabułą . Nie budzi zdziwienia jej zachwyt nad tym antypolskim gniotem, wychwalanym również w Mińsku i Moskwie. Tylko proszę mi nie mówić iż nie widziałem filmu a się wypowiadam bo nie oglądam też russia today. Fragmenty z zajawki filmu są wystarczająco odrażające i budzące sprzeciw by oglądać taką propagandową agitkę. Trudno nie zgodzić się z Kukizem który powiedział ” Człowiek najwięcej zachowań, emocji, postrzegania świata wynosi z domu. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale pani Holland z pewnością takim wyjątkiem nie jest. Po prostu tak została ukształtowana, wychowana. Jednego człowieka rodzina wychowuje na patriotę, a drugiego na kosmopolitę, dla którego państwowość w jakiejkolwiek formule jest objawem totalitaryzmu i przemocy – ocenił parlamentarzysta.
  Ojciec Holland pochodzący z narodu wybranego sam zgłosił się na ochotnika do Armii Czerwonej ,która napadła na Polskę 17 września 1939 r potem utrwalał bolszewizm w Polsce . Pani Holland pochodząca z rodziny przywleczonej do Polski na sowieckich tankach ,kontynuuje rodzinną tradycję . Wyjątkowo odrażająca postać

 2. Ot i tolerancja Siwego nic merytorycznie i na temat filmu napisać nie potrafi, dlatego pozostało czepianie się przodków i ich wiary. Powoływanie się na Kukiza tego „męża stanu” to tylko kropka nad „i” tego bełkotu o czołgach, żydach itd.

  Ani PiS ani Kukiz, ani Siwy filmu nie widzieli. Szczekają jak partia kazała. A propaganda PiSu używa tego filmu jako zasłony dla skandalu handlu wizami, a przy okazji robią filmowi reklamę.
  A wiesz Siwy że rodzina Kaczyńskiego ze wschodu przyjechała? pewnie też na czołgach. A potem jako zasłużony dostał willę od komuchów.

 3. A co ty chcesz bym tolerował? Pisałem ci gamoniu iż filmu nie widziałem i nie będę oglądał tak samo jak Polacy nie musieli oglądać podczas okupacji niemieckiej nie trzeba było oglądać Heimkehr by mieć na jego temat zdanie . Pisałem też o Rossji Today której nie muszę oglądać by mieć wyrobione zdanie . Co do filmu pani Holland to wbrew zamiarom przysporzy on głosów prawicy ,bowiem każdy nieogłupiony człek widzi czarno na białym jakie intencje mają totalni i ich akolici. Polacy mają szacunek dla ludzi którzy strzegą naszych granic przed nachodźcami którzy przylecieli z Afryki i Azji samolotami po darmowy socjal do Europy. Totalnym marzy się Lampedusa w Polsce .
  Co do tate Holland to wystarczy poczytać tylko wikipedię by zapoznać się z życiorysem tej odrażającej bolszewickiej postaci . Pozwoli to zrozumieć to co mówił Kukiz /nieważne czy mąż stanu czy nie , istotne że ma rację/

 4. Siwy znów wyczytałeś co chciałeś.
  Napisałem że nie potrafisz nic sensownego sklecić więc lecisz tradycyjne dla komuchów sprawdzaniem przodków – toż to KOMPLETNE DNO.
  Napisałem też co jako niewygodne pominąłeś – że to obecny rząd sprzedawał wizy każdemu kto miał pieniądze. Czy wiesz czym to się różni od tej propagandowej Lampedusy?? Nie masz jak zwykle pojęcia, bo propaganda nie powiedziała. PiSowcy handlowcy wpuszczali wszystkich jak leci, bez żadnej weryfikacji – liczyła się tylko kasa. Dla odróżnienia emigranci na Lampedusie są poddawani kontroli zanim wpuszczą ich dalej. Widzisz różnicę czy wciąż nic???

  Wiesz jakie mogą być konsekwencje handlu wizami? Możemy mieć np. przywróconą kontrolę na granicy z Niemcami. Może być też tak że wszyscy którym sprzedali wizy zostaną odesłani do Polski – a to będzie Lampedusa którą zorganizował nam PiS, dla kasy. Czy może to też będzie wina Tuska, totalnych itd ???

  Ten Twój najwspanialszy rząd sprzedał wiarygodność państwa za kilka groszy – oto pisowcy patrioci. Sam film służy za zasłonę dla wizowego biznesu którą jak widać bezmyślnie łyknąłeś jak każdą PiSowska propagandę. I wyszczekujesz bezmyślnie te brednie, piszesz w kółko to samo.

  Jak ma się szacunek Polaków do strzegących granice do handelku wizami będącego zaprzeczeniem jakiejkolwiek koncepcji bezpieczeństwa i kontroli przepływu ludzi przez granicę państwa???????
  „Totalnym marzy się Lampedusa w Polsce ” – im się może jedynie marzyć , PiSowcow nie przebiją.

 5. Tak 284 badane, przypadki nieprawidłowości polegającej na przyspieszeniu procedury wizowej za łapówkę to rzeczywiście uprawnia do porównania do Lampedusy pod warunkiem iż ma się umysłowość MARa. Przypomnę ci gamoniu iż nielegalne przekroczenie granicy jest przestępstwem. Po to są przejścia graniczne ,by tam w sposób kontrolowany je przekraczać . Niszczenie znaków granicznych ,forsowanie zapór atakowanie funkcjonariuszy to przestępstwo. Pewien rozchwiany emocjonalnie lider opozycji do niedawna mówił że „to biedni ludzie którzy szukają swojego miejsca na Ziemi” dziś ostrzega przed emigrancją z krajów arabskich i z Dalekiego Wschodu bo tak mu wskazują sondaże .
  Wracając do filmu, to Polacy nie mają wątpliwości co do niego i pokazuje to frekwencja pierwszych dni w kinach . Racje mieli nasi obrońcy granic pisząc, wydawało się iż hasło z zamierzchłych czasów że tylko świnie siedzą w kinie . Wbrew twoim nadzieją aż tyle świń nie ma wśród Polaków . Mimo stosowanej przez górali ze Wzgórz Golan pedagogiki wstydu Polacy są dumni ze swej tożsamości i mają szacunek do polskości . Dla nas polskość to normalność w przeciwieństwie do niemieckiego wysłannika na Polskę.

 6. Wierzysz w to że to są wszystkie przypadki? Kpisz, prawda? Powiedz że tak, bo chyba nie uwierzyłeś propagandowej przedwyborczej sztuczce mydlenia oczu. Twoje wyszczekiwanie partyjnego przekazu nie zmieni faktów.
  Sprawdź sobie statystyki np Iran z 2371 wiz w 2021 biznesmeni zrobili 4475 w 2022. Potrzebujesz więcej ? Proszę: Pakistan 1449 w 2021 rozkręcili biznes wizowy do 4802 w 2022. Wierzysz w to że tak gwałtowny wzrost wydanych wiz to bezinteresowna dobroć PiSowskich funkcjonariuszy dla imigrantów?

  Tak, tak Siwy ekipa „filmowców” z Indii zapłaciła za „przyspieszona procedurę”:) Tak ją patrioci z PiSu przyspieszyli że nawet nie sprawdzili kim są ci ludzie. Napisałbym żebyś się nie ośmieszał ale ty lubisz robić z siebie błazna.
  Nie, znów nie zrozumiałeś na Lampedusie masz nielegalnych których ktoś sprawdzi zanim pojadą dalej, PiSowcy nie sprawdzali niczego poza kasą – nie wiadomo kogo wpuścili. Opowiedz mi jak to się ma do bezpieczeństwa i bredni PiSu o ochronie granic itd

  Naprawdę wydaje ci się że film o którym nikt by nie wiedział gdyby nie PiSowska reklama to większy problem niż sprzedawanie wiz? Zapewniam Cię że o filmie za miesiąc dwa nikt pamiętać nie będzie, a smród sprzedawców wiz zostanie z „tym krajem” na dużo dłużej. MSZ zajmujący się międzynarodowym przemytem ludzi za łapówki to ewenement na skalę światową. To jest ta wasza polskość?

  Co do frekwencji w kinach to przecież nie byłeś i nie wiesz jaka jest – znów zmyślasz.

  Kim są górale że wzgórz Golan? To nowomowa mająca ukryć twoje uprzedzenia do Żydów?

 7. Co do frekwencji to opieram się na doniesieniach skrajnie antypolskiej WP linkhttps://film.wp.pl/zielona-granica-w-kinach-polacy-zabijaja-sie-o-bilety-6943953263299296a
  Jak wykombinowałeś że jestem uprzedzony do Żydów? Chłopczyku np. Bronisław Wildstein to mój ulubiony publicysta albo czy słyszałeś kiedyś by Roman Polański powiedział złe słowo na Polskę . Ja jestem uprzedzony do bolszewików typu Michnik czy Holland lub Urban a to że są z narodu wybranego jest sprawą drugorzędną. Taki np. Jaruzelski niby był Polakiem ale jednocześnie był komunistą z krwi i kości co więcej zaciekłym antysemitą. Nie przypisuj mi cech których nie mam .Jeśli nie lubię Żydów to tylko tych co są bolszewickiej proweniencji.
  Wracając do filmu wystarczy posłuchać komunistki Holland i zobaczyć zajawki by tego propagandowego antypolskiego gniota nie oglądać. Zielona granica” w założeniu miała być śmiertelnie poważna, zapewne dlatego nie znalazł się w tym filmie wątek bohaterskiego kota, który dzielnie przemaszerował z Afganistanu na Białoruś i to bez saszetek z karmą oraz kosza do spania, które by jechały za nim jakimś samochodzikiem.lub Ibrahima co 6 dni płynął w rzece z przerwami na doładowanie telefonu .Problemem jest jednak histeria zarówno narracji, jak i gry aktorskiej, która sprawia, że można się nie powstrzymać od śmiechu mimo grozy. Jak w deklaracji postaci granej przez Agatę Kuleszę, że ona zawsze głosowała na Platformę, więc dlaczego wymaga się od niej jakiegoś poświęcenia. Śmieszny jest też oczywiście Maciej Stuhr grający właściwe samego siebie i jego dylematy z libido, jakie ma z powodu Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba było mu zalecić wyłączenie TVN i już byłby jurny niczym Stefan Niesiołowski, ale niestety nikt na to nie wpadł.
  Ten film jest i śmieszny i straszny ale Agnieszka Holland jako prawdziwa komunistka z rodowodem ciągle wierzy w słowa Lenina że” kino jest najważniejsze ze sztuk”

 8. Ja zapytałem, nie wykombinowałem. Wiesz co oznacza znak „?” Znów widzisz coś czego nie ma.

  „Skrajnie antypolskie WP” ??? Tak, tak antypolskie jest wszystko co śmie podważyć partyjną propagandę. A propolskie jest tylko TVPiS i prasa finansowana z Orlenu.

  „jestem uprzedzony do bolszewików” – acha, ale jednocześnie wielbisz komuchów z PZPR-bis. Takie rozdwojenie jaźni PiSowski komuch to dobry komuch:)

  Bredzisz jak propaganda nakazała unikając odpowiedzi na zadane pytanie, jak ma się bezpieczeństwo państwa do handlu wizami. Cały ten medialny cyrk to partyjną zasłona dymna. Film nie ma żadnego znaczenia za kilka miesięcy nikt o nim pamiętać nie będzie, a problem handlu wizami będzie się ciągnął znacznie dłużej.

 9. Gamoniu jeśli ja zapytam czy ty jesteś debilem a potem napiszę „Ja zapytałem, nie wykombinowałem. Wiesz co oznacza znak „?” to wszystko wg ciebie będzie OK? Jęsli ktoś zapyta czy jesteś złodziejem i bandytą a póżniej napisze „Ja zapytałem, nie wykombinowałem. Wiesz co oznacza znak „?” to wszystko będzie OK ? No chyba nie i nie udawaj ,że nie rozumiesz.
  Dziwne iż a propos komuchów z PZPR nie napisałeś o Piotrowiczu.
  Ja zapytam jak ma się bezpieczeństwo państwa do 286 spraw o łapówki dotyczące przyspieszenia kolejki wizowej. Myślę że ma się nijak a szubrawcy którzy chcą wpuścić nachodzców z Białorusi najbardziej szczekają i udają że nie ma różnicy pomiędzy emigracją wizową/wizy pracownicze ,studenckie itd/ a nielegalnym i niekontrolowanym przekraczaniem granicy .Jakoś w Polsce nie ma problemy z atakami terrorystycznymi ze strony emigrantów ,nie stanowią oni jakiegokolwiek niebezpieczeństwa dla Polski . Jeśli się zasymilują to zostaną Polakami niezależnie czy pochodzą z Indii czy z Afryki .Ważne by nie pochodzili od bolszewików jak pani Holland czy Michnik oni nigdy nie zaakceptują polskości bo to dla nich tak jak dla herr Tuska ,nienormalność.

 10. Jeśli ty zapytasz czy jestem debilem to będzie jedynie kolejny dowód Twojego dennego poziomu intelektualnego i kultury osobistej – czyli standard, zero zaskoczenia.
  Moje intencje były daleko od tego co sugerujesz, ale widzę że niechcący trafiłem w sedno – wg zasady uderz w stół a nożyce się odezwą.

  Czemu dziwne? Dlaczego spośród tej bandy miałem wyróżniać akurat Piotrowicza, to twój ulubieniec?

  Ano tak się ma że 286 spraw to ściema, czubek góry lodowej. Liczby podałem, jak partia tłumaczy taki wzrost wydanych wiz z roku na rok? Większym zapotrzebowaniem na filmowców z Indii?? Ani Ziobro ani żaden pisowiec przed wyborami nie pozwolą żeby cała sprawa ujrzała światło dzienne. Nie, to nie są łapówki za przyspieszenie wydania wiz, a ordynarny handel wizami.

  Dalej udajesz nie widzisz różnicy między sprzedażą wiz każdemu kto może zapłacić a uchodźcami których służby sprawdzają.

  Pogubiłeś się biedaku bo skoro
  Uchodźcy „nie stanowią oni jakiegokolwiek niebezpieczeństwa dla Polski . Jeśli się zasymilują to zostaną Polakami niezależnie czy pochodzą z Indii czy z Afryki” to dlaczego masz problem żeby „wpuścić nachodzców z Białorusi”.
  Wg tych bredni uchodźcy są ok jak kupują wizy ale nie OK jeśli próbują się dostać przez zieloną granicę.

 11. „Wg tych bredni uchodźcy są ok jak kupują wizy ale nie OK jeśli próbują się dostać przez zieloną granicę”. Starałeś się kiedyś o wizę ,jeśli nie to informuję cię że trzeba przejść procedurę weryfikacyjną . Wizy są czasowe ,o różnym charakterze i są wyrazem ZGODY danego państwa na pobyt na jego terytorium
  Naprawdę nie dostrzegasz różnicy w emigrantach którzy dostali LEGALNIE wizy a przestępcami którzy NIELEGALNIE przekraczają granice.? Dlaczego ci z Białorusi nie składają wniosków o wizy lub o azyl? Pomijam fakt że w 286 sprawach dostali je poza kolejnością za łapówki . Nieprawdą jest że otrzymując wizę nie sprawdza się klienta więc nie kłam i nie manipuluj jak Tusk.
  Przypominam ci że artykuł powyżej jest o filmie komunistki Holland więc nie uciekaj od tematu.

 12. Ale w czym problem? Jak POwce jak MAR uważają, że tacy pokrzywdzeni ci uchodźcy to niech w imię braterskiej miłości zabierają do siebie to towarzystwo. Pierwszy przykład niech da ta pożal się Boże rezyserka od siedmiu boleści. Niech sobie przygarnie kilku młodych wypasionych opalonych inżynierów .

  • Problem jest w tym że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Znów zmyślasz treści których nie ma.
   Za dużo za młodu obrywales z liścia i teraz są efekty.

   Wskaż gdzież to napisałem „że tacy pokrzywdzeni ci uchodźcy”.
   Czy za zmyślanie jest z liścia, z piąchy, a może z kopa ??

 13. Tak się składa że starałem się o wizę za komuny i nikt nie proponował mi jej kupna. Cała awantura jest właśnie o to że pisowscy biznesmeni pobierali opłaty i nie było żadnej weryfikacji. Kłamiesz jak zwykle nieudolnie udając że nie wiesz o co chodzi w handlu wizami. Powtórzę jeszcze raz nie było żadnej weryfikacji – gdyby była wiz nie dostałaby ekipa „filmowców” z Indii. Łżesz jak każdy komuch w obronie parti. Nie dostali wiz legalnie skoro zapłacił za nie łapówki – to logiczne powinno być nawet dla takiego inteligenta jak ty. Znów walczysz z faktami i bredzisz o Tusku itd łykaj dalej propagandę 286 poza kolejnością, wg waszej propagandy rozważane jest przywrócenie kontroli na granicach z powodu 286 wiz 🙂 tak wiem wina Tuska on chce przywrócenia kontroli.

 14. Ja nie wiem jak można mieć tak zryty beret, żeby po tym co wyprawia sie z nielegalnymi imigrantami w innych krajach, chcieć żeby u nas było to samo. Powinno być tak – ostrzeżenie że każdy kto przekroczy nielegalnie granice zostanie odstrzelony i po temacie. Nie wyłapywać tylko od razu strzelać. Wchodzisz na własne ryzyko i tyle.

 15. A kto chce żeby u nas było to samo? Masz na myśli tych którzy sprzedawali wizy komu popadło?

  Kolejny „mocarz” zza ekranu komputera – będziesz strzelał osobiście? Także do kobiet i dzieci?
  Czy handlarzy wizami też zastrzelisz ?

  • A skąd niby gamoniu biorą się tam opalone matki z dziećmi z Iraku, Syrii czy Afganistanu przy polskiej granicy? Jak byś miał trochę oleju w głowie to byś doszedł do tego, że ktoś je tam musiał dostarczyć i to specjalnie, żeby siać zamęt. Ale widać to zbyt rudne dla ciebie albo by ci ktoś to musiał udowodnić. Kilka czy kilkadziesiąt osób rocznie mogło by się przypadkiem tam znaleźć ale nie kilka tysięcy miesięcznie. Co do wiz to twój minister Radzio ostatnio też się pochwalił publicznie, że za jego kadencji też były przekręty z wizami i o tym wiedział. Tego też nie słyszałeś?

   • Pytanie „mocarzu zaś ekranu” było czy będziesz osobiście strzelał. Czemu nie odpowiedziałeś??

    Wiesz czym różni się dostarczenie uchodźców przez Białorusinów pod granice od handlu wizami?
    Podpowiem tym że ci drudzy z wizami wjechali bez żadnej kontroli, ci pierwsi siedzą pod płotem.
    Strzelać chcesz do tych przy płocie czy do pisowskich handlarzy wizami? Które działanie przynosi większe ryzyka????
    „Jak byś miał trochę oleju w głowie to byś doszedł do tego” samodzielnie, ale na to ograniczenia i upojenie propaganda nie pozwalają.

    • Ja owszem byłem, taki wymóg pełnionego zawodu – i wiesz co jest OK, dopuszcza mnie do pełnienia obowiązków.

     Ale Ty martw się o siebie bo to nie ja wale się z liścia, to nie ja żyję w świecie zmyślonym.
     Biedaku proste pytania o doprecyzowanie Twoich wpisów i leżysz. Tego nie naprawi lekarz to są braki w edukacji, ale pocieszę cię to się da nadrobić. Choć nie wiem gdzie znajdziesz odpowiedniego nauczyciela

     • Po twoich wpisach widać co innego. Proponuję potwierdzić diagnozę u innych. Przecież lubisz wszystko mieć potwierdzone. Ten co u niego byłeś zapewne nie powiedział ci prawdy albo nie zauważył twojej głupoty.

 16. Chłopcze psychiatria nie bada „głupoty”. Żenujące, ale nie dziwne że tego nie wiesz.
  I ty śmiesz podważać czyjeś kompetencje?? Parodia.

  Nie wszystko:) faktów się nie potwierdza.
  Prośba o potwierdzenie jest problemem
  tylko dla takich zmyślaczy jak ty, bo każda prośba o podanie źródła obnaża te twoje zmyślone brednie które wypisujesz.

  • Chłopcze? Pajacu psychiczny POwski lemingu już ci kiedyś napisałem, żebyś się stuknąl w tą twoją glupią łepetyne. Pie…isz tutaj takie głupoty i jak widać nie tylko ja zdiagnozowałem u ciebie chorobę psychiczną. Jakoś jesteś tutaj osamotniony ze swoimi debilnymi poglądami trolu.

   • Aż tak Ci brakowało opuchlizny na gębie?
    No dobrze skoro Ci tak zależy to wal się z liścia za to co wypisujesz. Krotność mam nadzieję policzysz sam.

    Co niby zdiagnozowałeś? Przecież nawet nie wiesz czym zajmują się specjalizacje medyczne.
    Pomyliłeś słowa nie zdiagnozowałeś a ukazałeś swój poziom edukacji, kultury osobistej i fantastycznej wyobraźni

    Jakie moje poglądy ci się chłopcze nie podobają?
    Przecież ich nie znasz! Ciągle wymyślasz.

 17. Twórcy filmu powinni podziękować PiSowcom za reklamę gdyby nie ona film nie cieszyłby się takim zainteresowaniem, a tak dzięki ich wysiłkom „Zielona granica” bije rekordy w kinach.

  „Po pierwszym weekendzie film Agnieszki Holland obejrzało 137 tys. widzów, co było najlepszym otwarciem polskiego tytułu w 2023 roku. Po 10 dniach wyświetlania „Zielona granica” ma już 425 435 widzów.”

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...