sobota, 20 kwietnia, 2024

Jaworznickie Hospicjum zbiera datki na nowy pojazd dla pielęgniarek

Strona głównaNewsJaworznickie Hospicjum zbiera datki na nowy pojazd dla pielęgniarek

Jaworznickie Hospicjum zbiera datki na nowy pojazd dla pielęgniarek

- Advertisement -

Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie zbiera datki na nowy pojazd dla pielęgniarek, które jeżdżą do pacjentów w ramach hospicjum domowego. Stary pojazd po 12 latach pracy odmówił posłuszeństwa. Potrzebna jest pomoc wszystkich mieszkańców.

Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie prosi wszystkich mieszkańców o wsparcie. Po wielu latach służby, jeden z samochodów hospicyjnych, którym do podopiecznych dojeżdżały pielęgniarki, odmówił posłuszeństwa. Dlatego Hospicjum rozpoczęło zbiórkę funduszy na nowy pojazd.

zbieramy na nowy samochód dla naszych pielęgniarek, aby mogły jeździć do pacjentów – mówi Aneta Wiernek

Samochód w Hospicjum to ważny element wyposażenia placówki, gdyż pacjentów, do których trzeba dojechać na terenie całego miasta, jest naprawdę wielu. W stacjonarnym hospicjum jest maksymalnie 26 podopiecznych, jednak w hospicjum domowym jest to już 60 osób, do których trzeba regularnie jeździć, aby udzielać im pomocy i właśnie do takiego zadanie zostanie przeznaczony nowy pojazd. Bez samochodu takie działanie jest niemożliwe. Pierwszy pojazd służył 11 lat, drugi następne 12 lat, teraz przyszła pora na kolejny samochód.

pierwszy samochód zakupiliśmy ze zbiórek w kościołach w 2000 roku i był to Fiat Uno – dodaje Joanna Faron

Obecnie w taborze są nadal dwa sprawne pojazdy, ale jest to zbyt mało, jak na liczbę podopiecznych, do których trzeba dojechać. 2 pojazdy przeznaczone są właśnie na dojazdy, z których korzysta 7 pielęgniarek, a 1 samochód jest na potrzeby hospicjum stacjonarnego. Jak mówi Aneta Wiernekhospicjum w Jaworznie istnieje o 1997 roku i to właśnie od wizyt domowych się wszystko zaczynało.

Warto zaznaczyć także, że jaworznickie hospicjum opiekuje się również grobami podopiecznych, którzy nie mieli rodzin, dlatego samochód naprawdę jest niezbędny.

Samochód to niezbędne narzędzie pracy – podkreśla Aneta Wiernek

1 listopada przedstawiciele Hospicjum organizują także kwestę na dwóch cmentarzach komunalnych w Jaworznie, podczas których również będą zbierane fundusze na nowy pojazd. Przedstawiciele hospicjum będą kwestować na Wilkoszynie oraz w Szczakowej.

Samochód pielęgniarkom przyda się w stopniu bardziej, niż znaczącym dla tego zachęcamy, aby wesprzeć jaworznickie Hospicjum.

Jak można pomóc? 

Można wejść na internetową zrzutkę założoną przez Hospicjum i przekazać darowiznę.

Samochód dla Hospicjum domowego w Jaworznie – www.zrzutka.pl/aupdx4

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...