wtorek, 5 grudnia, 2023

Jaworznicka Izba Gospodarcza zaprasza uczniów szkół podstawowych do programu “Szkoła z Klimatem”

Strona głównaBiznesJaworznicka Izba Gospodarcza zaprasza uczniów szkół podstawowych do programu “Szkoła z Klimatem”

Jaworznicka Izba Gospodarcza zaprasza uczniów szkół podstawowych do programu “Szkoła z Klimatem”

- Advertisement -

Zależy Ci, żeby Twoja szkoła była bardziej eko? Dołącz do programu “Szkoła z Klimatem”!, na który zaprasza Jaworznicka Izba Gospodarcza. Biorąc udział masz szansę zaprojektować dla Twojej szkoły pomysłowe wnętrze lub zewnętrzy ogród deszczowy.

Co To za Program?

“Szkoła z klimatem – działania partycypacyjne dla człowieka i środowiska.” to nie tylko projekt naukowy, ale i przygoda, w której możecie uczestniczyć wspólnie!

Mamy dwa główne cele:

Tworzenie Przyjaznej Przestrzeni Szkolnej: Wyobraźcie sobie, że możecie zmienić swoją szkołę, uczynić ją bardziej przyjazną i ekologiczną. Właśnie tego dotyczy pierwszy cel. Będziecie pracować nad projektem, który pomoże Wam lepiej zrozumieć i szanować Wasze otoczenie szkolne.

Ogród Deszczowy i Edukacja Ekologiczna: Drugi cel to realizacja modelowego ogrodu deszczowego i zajęcia na temat ochrony środowiska. Dowiecie się, jak ważne jest zbieranie deszczówki i jakie korzyści przynosi to dla naszej planety.

Jak Możecie Wziąć Udział?

To proste! Wystarczy, że z pomocą nauczycieli zgłosicie swoją szkołę do programu. Do celu pierwszego przygotujcie pracę plastyczną pokazującą propozycję zmiany wnętrza szkoły i krótki opis (1-2 strony A4) dlaczego według Was właśnie taka zmiana jest konieczna. Do drugiego celu – narysujcie, namalujcie lub pokażcie dowolną metodą plastyczną, jak widzicie zbiór deszczówki wokół Waszej szkoły i krótko opiszcie (1-2 strony A4), dlaczego to ważne.

Co Dalej?

Zgłoście swoje prace do programu, a czekają na Was warsztaty, wsparcie ekspertów i mnóstwo nauki poprzez praktyczne działania. Finalnie, najlepsze projekty zostaną wybrane i zrealizowane wspólnymi siłami.

Nie przegapcie tej niezwykłej okazji, by stać się liderami eko-zmian w Waszej szkole i społeczności. Dołączcie do nas i zmieniajmy świat na lepsze, jeden projekt po drugim. Razem zbudujmy “Szkołę z Klimatem”!

Termin nadsyłania prac do 10.12.2023 r,
adres mailowy: biuro@jig.jaw.pl
lub osobiście w siedzibie JIG
ul. Staszica 20, 43-600 Jaworzno.
Termin realizacji projektów do 15.06.2024.

Po upływie terminu nadsyłania prac nastąpi przeanalizowanie odpowiedzi na podstawie których zostaną wybrane placówki, które wykażą się pomysłem oraz rzeczowym jego uzasadnieniem. O wyborze placówki zadecyduje komisja ekspercka projektu oraz członkowie JIG-u oceniająca otwartość i kreatywność przesłanych prac. W opisie należy ująć zaangażowanie władz szkoły na wolontarystyczną współpracę (zaangażowanie konserwatora, nauczycieli itp.). Finalnie zostaną wytypowane trzy placówki, w których zostanie zrealizowany program „Szkoła z klimatem – działania partycypacyjne dla człowieka i środowiska”.
Technika prac dowolna. Komisja ekspercka projektu będzie zwracać uwagę na aspekty ekologiczne pomysłów, zrównoważony rozwój, wykorzystanie materiałów z recyklingu, wrażliwość na aspekty środowiskowe itp.
Program realizowany w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...