wtorek, 5 grudnia, 2023

Jaworznicki dzień dla biznesu – prezentacje i grywalizacje dla uczniów szkół średnich

Strona głównaBiznesJaworznicki dzień dla biznesu – prezentacje i grywalizacje dla uczniów szkół średnich

Jaworznicki dzień dla biznesu – prezentacje i grywalizacje dla uczniów szkół średnich

- Advertisement -

Powiatowy Urząd Pracy i Jaworznickie Laboratorium Biznesu wespół z Jaworznicką Izbą Gospodarczą zaprosili na Jaworznicki dzień dla biznesu. Była to już siódma edycja tego bardzo pożytecznego wydarzenia. Wszystko działo się w Jaworznickim Laboratorium Biznesu.

W pierwszym dniu – 14 listopada – prezentacje skierowano do przedsiębiorców, w dniu drugim – 15 listopada – prezentacje i grywalizacje przygotowano dla uczniów szkół średnich. Dzień drugi rozpoczęła prezentacja prezydenta Pawła Silberta, który przedstawił projekt Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego i zamysł Akademii Młodych Liderów. Będzie owa Akademia jak znalazł, świetnie wykształconych liderów wchłonie każdy rynek pracy. O zamysł Jaworznickiego dnia dla biznesu pytamy prezesa Jaworznickiej Izby Gospodarczej Mateusza Łętowskiego.

W kolejnej części wydarzenia swoje pomysły na biznes zaprezentowali tegoroczni laureaci konkursu „Mój pomysł na biznes” im. Jerzego Zamarlika. Konkurs zorganizowała Jaworznicka Izba Gospodarcza. Sukces każdego przedsięwzięcia jest efektem nie tylko samego pomysłu ale również wielu innych czynników, o których mówią laureaci konkursu.

Nie mniej ciekawe były też pozostałe części wydarzenia. Zaprezentowano wprowadzenie do projektu pilotażowego „Certyfikacja kompetencji bazą stabilnego zatrudnienia”. Dla laika brzmi enigmatycznie, ale to bardzo istotny element biznesowego sukcesu.

Z pewnością bardzo pożytecznym okazał się test przedsiębiorczości, dobrze jest wiedzieć na co nas stać nim zmierzymy się z realizacją własnych biznesowych pomysłów.

Młodzi ludzie, do których to wydarzenie kierowano wydawali się pozytywnie do niego nastawieni, a i też z pewnością będzie ono pomocne w realizacji ich biznesowych pomysłów.

Odwołajmy się do przykładu Thomasa Edisona. Stwierdził on, że znalazł 2000 sposobów jak nie zrobić żarówki i jeden jak to zrobić. Oto więc idealny przykład na sukces w biznesie – nie zrażać się niepowodzeniami, będzie dobrze.

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...