sobota, 24 lutego, 2024

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego na temat tragicznego wypadku w kopalni ZG Sobieski w Jaworznie

Strona głównaBiznesPrezes Wyższego Urzędu Górniczego na temat tragicznego wypadku w kopalni ZG Sobieski...

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego na temat tragicznego wypadku w kopalni ZG Sobieski w Jaworznie

- Advertisement -

Adam Mirek, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego na temat wypadku tragicznego w kopalni w Jaworznie. Poniżej tekst wypowiedzi spisany z wystąpienia na konferencji.

Wczoraj po południu doszło do tragedii w kopalni Sobieski, należącej do grupy Tauron. Zginęło czterech górników podczas prac związanych z udrażnianiem rurociągu podsadzkowego. Zaraz po otrzymaniu informacji o wypadku, udano się na miejsce i przeprowadzono akcję ratunkową, która skupiała się na wydobyciu ciał poległych górników oraz pomocy tym, którzy doznali mniej poważnych obrażeń. Jeden z górników wyszedł z wypadku cało, a drugi odniósł lekkie obrażenia.

Po zakończeniu akcji ratunkowej, Okręgowy Urząd Górniczy rozpoczął dochodzenie w celu ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, które były monitorowane przez pracowników Urzędu Górniczego. W trakcie dochodzenia brane są pod uwagę różne możliwe przyczyny tragedii.

Podkreślono, że jest jeszcze za wcześnie, aby odpowiedzialnie wskazać konkretną przyczynę wypadku.

Podczas konferencji zaznaczono, że wszystkie możliwe okoliczności są brane pod uwagę, ale obecnie nie ma wystarczających informacji, by wysuwać jakiekolwiek przypuszczenia lub hipotezy. Podkreślono, że nie można nikogo niesłusznie obwiniać ani zwalniać z odpowiedzialności na tym etapie dochodzenia. Zadeklarowano, że w momencie uzyskania dokładniejszych informacji na temat przyczyn wypadku, zostaną one upublicznione.

Podsumowując, dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku w kopalni Sobieski jest w toku, a wszelkie wnioski będą przedstawione po dokładnym przeanalizowaniu zebranych dowodów i świadectw.

Tragicznie zmarli górnicy to pracownicy z wieloletnim stażem. Komunikat spółki

 

- Advertisment -

Jaworzno mało znane – Kto czy co?

W  odcinku "Jaworzno mało znane - Kto czy co?" po raz kolejny wybieramy się do jaworznickiej Szczakowej i jeszcze raz pochylamy się nad kwestią...

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Slalomie Gigancie

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Istebnej odbyły się 21 lutego. Wydarzenie to zgromadziło uczniów i nauczycieli jaworznickich szkół, którzy rywalizowali w konkurencji SLALOM...

Adela Niciarz nominowana w plebiscycie Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 w Jaworznie

Trwa głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku w Jaworznie. Adela Niciarz to kolejna nominowana do tytułu za rok 2023. Jeżeli to Adela Niciarz ma zostać najpopularniejszym sportowcem...