Tragiczny wypadek na kopalni Sobieski w Jaworznie. Nieoficjalne źródła mówią o ofiarach śmiertelnych

0

Tragiczny wypadek na kopalni Sobieski w Jaworznie. Na terenie zakładu górniczego  doszło do wypadku masowego. Nieoficjalne źródła mówią o ofiarach śmiertelnych.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że pod ziemią, na poziomie 500 metrów, najprawdopodobniej doszło do wypadku masowego, w którym zostano poszkodowanych kilka – prawdopodobnie trzy – osoby. Źródła mówią o ofiarach śmiertelnych.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 28 listopada, około godziny 15.

Na miejscu trwa akcja ratownicza.

Informacje o przebiegu akcji będziemy aktualizować. Więcej informacji wkrótce.

Tauron Wydobycie - Szyb Piłsudski, Jaworzno
Tauron Wydobycie – Szyb Piłsudski, Jaworzno

Aktualizacja:

17:50 – Wyższy Urząd Górniczy informuje o okolicznościach wypadku. Z sześcioosobowej ekipy, która prowadziła prace związane z płukaniem rurociągu, trzy prawdopodobnie nie żyją, jedna jest w stanie ciężkim, jedna odniosła obrażenia, ale jest przytomna, a jedna nie odniosła obrażeń. Na dole jest obecnie lekarz.

Tauron Wydobycie - Szyb Piłsudski, Jaworzno
Karetka wyjeżdża z rannym górnikiem. Tauron Wydobycie – Szyb Piłsudski, Jaworzno

6-osobowa brygada wyznaczona była do płukania rurociągu podsadzkowego pochylni 9, pokład 209, poziom 500  o 15:30 miała przystąpić do prac. W wyniku niekontrolowanego wpłynięcia wody nastąpiło rozerwanie rurociągu podsadzkowego. – dodaje WUG. 

Na miejscu czynności prowadzi też jaworznicka policja. Jej działania ograniczają się do zabezpieczenia materiału dowodowego do przyszłego postępowania.

Informacja Taurona Wydobycie o akcji ratowniczej i ofiarach

– Informujemy, że akcja ratownicza została zakończona o g. 20.35. Na powierzchnię przekazano ciała górników, w przypadku których lekarz potwierdził zgon. Łącznie w wypadku zginęły 4 osoby, wszyscy byli pracownikami ZG Sobieski. Dwie pozostałe osoby przebywają w szpitalu. Firma zapewnia opiekę psychologa pracownikom oraz rodzinom poszkodowanym. Przekazujemy głębokie wyrazy współczucia dla rodzin i kolegów zmarłych górników – informuje Tauron Wydobycie.

Tragicznie zmarli górnicy to pracownicy z wieloletnim stażem. Komunikat spółki

 

Cztery śmiertelne ofiary wypadku na kopalni w ZG Sobieski

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki