wtorek, 5 grudnia, 2023

W Klubie To i Owo i Fundacji Kobieca Przystań wystawa fotografii Anny Garbat

Strona głównaKulturaW Klubie To i Owo i Fundacji Kobieca Przystań wystawa fotografii Anny...

W Klubie To i Owo i Fundacji Kobieca Przystań wystawa fotografii Anny Garbat

- Advertisement -

Klub To i Owo wraz z Fundacją Kobieca Przystań zaprosił  na wernisaż wystawy fotografii Anny Garbat. Wydarzenie miało miejsce w piątek 17 listopada. Wystawę zatytułowano bardzo wymownie „Razem czyli kobiece piękno i dobro ukryte w kadrach, pokazujące jak wspólne działania międzypokoleniowe nadają naszemu życiu barwę i radość”.

Przyglądając się bliżej temu, co dzieje się i w Klubie i w Fundacji ma się nieodparte wrażenie, że nic w tym tytule nie jest na wyrost, tam rzeczywiście wszystko nabiera barw i daje radość, a relacje międzypokoleniowe budzą wyłącznie dobre emocje. Walorem tego miejsca jest również to, że rzeczy na pozór zwyczajne mają oryginalny wymiar, np. rzeczona wystawa ma bardzo szczególny zamysł.

W projekcie wykonano 54 sympatyczne fotografie wszystkich wolontariuszy Fundacji i Klubu. Spoglądając na nie jest się przekonanym, że to grupa ludzi lubiących wspólnie spędzać i realizować własne pomysły. Wykonano też 12 fotografii wolontariuszek, owe fotografie ukażą się w kalendarzu na przyszły rok. Panie wolontariuszki to osoby nad wyraz otwarte, wobec czego dały się bez wielkiego wahania zaprosić do tego projektu.

Spoglądanie na tak udane zdjęcia budziło u sfotografowanych pań, co oczywista, wyłącznie pozytywne emocje, dobrze jest przecież spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy.

Ten pożyteczny projekt został dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025.

 

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...