środa, 1 maja, 2024

Zrównoważone budownictwo na Fali Trendu. Deweloperzy i Inwestorzy na czele budowlanej rewolucji. 

Strona głównaBiznesZrównoważone budownictwo na Fali Trendu. Deweloperzy i Inwestorzy na czele budowlanej rewolucji. 

Zrównoważone budownictwo na Fali Trendu. Deweloperzy i Inwestorzy na czele budowlanej rewolucji. 

- Advertisement -

W świecie budownictwa narasta rewolucja, którą coraz więcej inwestorów zaczyna dostrzegać. Nie jest to tylko chwilowy trend, to przyszłość która rozpoczęła się wczoraj. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że ekologiczne podejście do budownictwa, to nie tylko kwestia odpowiedzialności społecznej i pustych sloganów reklamowych, to szansa na wyróżnienie się i szybszą sprzedaż.

Rewolucja w Budownictwie, której nie można przegapić!

Jak podaje publikacja Uniwersytetu Szczecińskiego dotycząca trendów na rynku budownictwa cyt. „Pionierem w budownictwie niskoenergetycznym są Niemcy. Według najnowszych statystyk domów pasywnych ze standardem Passive House Institute jest już w Niemczech 20 tys.

Tak dobry wynik, zawdzięcza się temu, że w poszczególnych landach zostały narzucone dodatkowe restrykcje prawne zobowiązujące do wznoszenia nowo powstających budynków, lub modernizacji istniejących zabudowań według określonych standardów. Dodatkowo, powstają liczne inicjatywy zakładające, że wszystkie nowe budynki publiczne będące własnością miast, muszą być budowane zgodnie ze standardem budownictwa pasywnego”. Na naszym podwórku również widać poruszenie tematem ekologicznego budownictwa. Jesienią NCBIR sfinalizowało prototypowy projekt „budownictwo efektywne energetycznie” stawiając w Mysłowicach wielorodzinny budynek z prefabrykatów. Dostępne są kredyty hipoteczne umożliwiające zwrot całości lub części prowizji oraz niższe oprocentowanie, a liczba firm oferujących ekologiczne rozwiązania budowlane rośnie w tempie wykładniczym, i na tym zapewne nie koniec rewolucji…

Wykorzystaj okazję i zostaw konkurencję w tyle.
Buduj w sprawdzonym systemie Wood Core House

Prefabrykowane budownictwo drewniane, zachęca coraz więcej inwestorów do włączenia go do swojej oferty. Po pierwsze – to odnawialny surowiec o znacznie mniejszym negatywnym oddziaływaniu na środowisko niż beton czy stal, wpisując się w wizerunek zrównoważonego budownictwa . To aktualnie jedna z najbardziej stabilnych alternatyw dla powszechnie stosowanych materiałów budowlanych.
Po drugie – koszt inwestycji może być znacznie niższy, ponieważ cała inwestycja trwa krócej, wymaga mniejszej ilości pracowników, proces budowy jest bardziej przewidywalny, a ekologiczne budynki są dla użytkowników tańsze w eksploatacji.
Po trzecie – prefabrykacja oznacza wysoką jakość, bardziej stabilne i kontrolowane warunki budowy co ma duże znaczenie dla spokoju . Inwestorzy i deweloperzy, którzy jako pierwsi włączą do swojej oferty nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne technologie budownictwa, mają większe szanse na sukces. Dlaczego?

Ponieważ konkurencja nie jest jeszcze tak duża i szansa na wyróżnienie swojej oferty jest znacznie większa.

Przykładem może być deweloper Xenakis Development z Jaworzna, który po sukcesie sprzedaży I etapu, rozbudowuje osiedle Nowy Paryż w Świętochłowicach o kolejną część domów wykonanych w technologii Wood Core House. W 2019 roku rozpoczęto budowę części osiedla w drewnianych szkielecie, a w III kwartale 2023 ruszyła budowa kolejnych domów w tej technologii.

Podobna sytuacja ma miejsce w Ptakowicach, gdzie firma LinkedTeam buduje osiedle Ostoja Ptakowice, według projektu – Dąb Portugalski (laureat nagrody Nestio2021 w kategorii najlepszy dom modułowy).

Pierwsze domy w stanie surowym otwartym, były gotowe już w 27 dni.

Kolejna inwestycja będzie miała miejsce w Jastrzębiu Zdrój, gdzie firma MK Pompy-Ciepła, uzyskała niedawno pozwolenie na budowę i z początkiem grudnia rozpocznie montaż budynków według projektu Wiśnia Japońska (Gorczański_01)

Nie tylko branża deweloperska buduje w szkielecie drewnianym

Zainteresowanie prefabrykowanym budownictwem drewnianym, widać również w sektorze publicznym i komercyjnym. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie czy biurowy budynek firmy Transportowej Transland TSL z Chorzowa, to kolejne realizacje w systemie producenta prefabrykowanych konstrukcji drewnianych WoodCoreHouse. W systemie powstają również żłobki i przedszkola.

Dlaczego inwestorzy wybierają system Wood Core House?

Deweloperzy i inwestorzy, widzą w tej technologii ogromny potencjał.
Przede wszystkim dlatego, że jako jedyna firma oferuje system, składający się z 20 specjalnie zaprojektowanych, prefabrykowanych i gotowych do montażu modułów, w ciężkim niemieckim szkielecie, które pozwalają na zastosowanie ich w każdym segmencie budownictwa, od jednorodzinnych domów do budynków biurowych i użyteczności publicznej. Prefabrykowane panele ścienne łączy się je ze sobą i układa jak klocki, przyspieszając tym samym i optymalizując prace budowlane. To jedyne prefabrykowane konstrukcje szkieletowe, tak gruntownie przebadane i sprawdzone w warunkach rzeczywistych. Firma od wielu lat współpracuje z Politechniką Śląską i opiera swój system na jakości i bezpieczeństwie. Do swoich konstrukcji, wykorzystuje tylko certyfikowane surowce i materiały, a optymalizacja rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliła oferować aż 50-letnią gwarancję na elementy systemu.

System opracowano tak, by móc montować go samodzielnie (po wcześniejszy przeszkoleniu u producenta) lub skorzystać z autoryzowanych firm wykonawczych, dostępnych na terenie całej Polski. To idealne rozwiązanie dla inwestorów i deweloperów, pragnących zapanować nad kosztami budowy.

Prefabrykacja w systemie Wood Core House, ma jeszcze inne zalety.

Konstrukcje wykonane w kontrolowanych warunkach na hali produkcyjnej, minimalizując ryzyko popełnienia błędów montażowych i oszczędzają lwią cześć prac na budowie. Biorąc pod uwagę szybkość i łatwość montażu, 2-3 osoby są w stanie skrócić proces budowlany do tygodnia, a wcześniej oddany budynek, pozwala na szybszy zwrot inwestycji.
Zastosowane przekroje konstrukcji (tzw. ciężki szkielet niemiecki) i optymalizacja rozwiązań konstrukcyjnych, dają klientom większe możliwości. Pozwalają na zastosowanie szerszego spektrum energooszczędnych rozwiązań, niemożliwych do zastosowania w tzw. lekkim szkielecie kanadyjskim. Chodzi np. o wykonanie wylewki betonowej pod ogrzewanie podłogowe na obu kondygnacjach, czy zastosowanie ciężkich pokryć dachowych, dociążonych dodatkowo panelami fotowoltaicznymi.

Z roku na rok, trendy budownictwa dynamicznie przesuwają się w kierunku zrównoważonego budownictwa ekologicznego. Do tej pory na polskim rynku budynków o konstrukcji nośnej szkieletowej, dominowały budynki wznoszone w lekkiej technologii tzw. kanadyjskiej.

Jednak presja czasu, optymalizacji kosztów, usprawnień budowlanych i większych możliwości jakie oferuje prefabrykowane budownictwo w tzw. ciężkim niemieckim szkielecie sprawia, że po innowacyjne rozwiązania jakie oferuje system WoodCoreHouse, sięga coraz częściej segment B2B.

Obawy przed nowym i nieznanym są częściowo zrozumiałe. Panujące stereotypy i wątpliwości czy klienci będą zainteresowani zakupem, to czynniki, które czasem powstrzymują od decyzji.

Jednak budownictwo drewniane to przyszłość i nic już tego nie powstrzyma.
Warto zaufać sprawdzonym i bezpiecznym technologiom, które stawiają przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Warto zaufać tym, którzy sprawdzili te rozwiązania u siebie i dołączyć do grona innowatorów wyznaczających trendy, a nie być tylko ich biernym naśladowcą gdy rynek się już nasyci.

- Advertisment -

Jaworznianin Paweł Nowak powalczy o kolejny tytuł Mistrza Świata

Jaworznianin Paweł Nowak dwukrotnie wywalczył tytuł Mistrza Świata w Zośce czyli po międzynarodowemu w Footbag-u. Skoro jak mawiają apetyt rośnie wraz z jedzeniem pan...

Jaworznicka lewica świętowała 1 Maja

Na uroczystości pierwszomajowe zaprosiła Nowa Lewica Jaworzno. Wedle niepisanej tradycji od wielu lat 1 maja w Międzynarodowym Dniu Pracy jaworznicka lewica składa wieńce pod...

Będzie się działo… 1 maja – 7 maja 

Będzie się działo… 1 maja - 7 maja  1 – 3 maja – godz. 12.00 – 16.00, Majówka w GEOsferze, ul. Św. Wojciecha 100 2 maja...