niedziela, 28 kwietnia, 2024

Oświadczenie szpitala w Jaworznie w sprawie zdjęcia pacjentki z neurologii

Strona głównaZdrowieSzpitalOświadczenie szpitala w Jaworznie w sprawie zdjęcia pacjentki z neurologii

Oświadczenie szpitala w Jaworznie w sprawie zdjęcia pacjentki z neurologii

- Advertisement -

W przestrzeni publicznej pojawiło się zdjęcie wykonane przez pacjentkę oddziału neurologii w Jaworznickim szpitalu. Szpital w Jaworznie postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Zdjęcie przedstawiało pacjentkę leżącą na łóżku, która jedząc posiłek, miała przywiązaną lewą rękę do łóżka. Spowodowało to fale negatywnych komentarzy.

Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy przedstawiających oburzenie w tej sprawie. Poprosiliśmy więc szpital o komentarz w tej sprawie.

Środki w postaci ograniczenia możliwości ruchu są każdorazowo analizowane przez ordynatora oraz konsultowane z lekarzem psychiatrą.  Blokady rąk zostały zastosowane dla dobra pacjentki w celu ochrony jej zdrowia. Obserwując zdjęcie, można pochopnie wyciągnąć wnioski jakoby jedna z rąk podczas spożywania posiłku była całkowicie unieruchomiona. 

Sposób opieki nad pacjentką jest stale konsultowany z rodziną. Rodzina pacjentki nie skarżyła się na żadne niedogodności związane z pobytem w szpitalu. – Oświadcza dyrektor szpitala. 

Oddział neurologii w Szpitalu w Jaworznie

Sytuacja ta pokazuje, że łatwo jest wyciągnąć pochopne wnioski na podstawie zdjęcia. Sposób w jaki sytuacja została skomentowana w Internecie jest krzywdząca dla pacjentki oraz dla personelu – dodaje dyrekcja.

Oddział neurologii w Szpitalu w Jaworznie

Zdjęcia w szpitalu mogą być robione, ale istnieją pewne ograniczenia i wytyczne, które należy przestrzegać. Oto kilka kluczowych punktów do rozważenia:

  1. Prywatność pacjentów: Najważniejszą kwestią jest prywatność i poufność pacjentów. Nie wolno fotografować innych pacjentów bez ich wyraźnej zgody. Nawet jeśli pacjent wyrazi zgodę, należy upewnić się, że zdjęcie nie zawiera informacji identyfikujących (takich jak twarze czy dane medyczne).
  2. Zgoda personelu: Warto także uzyskać zgodę personelu szpitala przed zrobieniem zdjęć. W niektórych szpitalach może istnieć polityka ograniczająca lub zakazująca fotografowania w pewnych obszarach.
  3. Wrażliwe obszary: W obszarach takich jak sale operacyjne, oddziały intensywnej terapii czy inne specjalistyczne jednostki, fotografowanie może być surowo ograniczone ze względów bezpieczeństwa i prywatności.

Zwsze najlepiej jest najpierw zapytać o zasady dotyczące fotografowania w konkretnym szpitalu, aby uniknąć nieporozumień czy naruszenia prywatności.

 

1 KOMENTARZ

- Advertisment -

Z perspektywy: Miasto nasze nie skończy się w poniedziałek

Kiedy piszę ten tekst, trwa głosowanie w II turze wyborów na prezydenta naszego miasta. Ze względu na obowiązki zawodowe zmuszony jestem przesłać ten tekst...

Oczywista Nieoczywistość – Na Janie…

W dzisiejszym, coraz bardziej laicyzującym się świecie, niejednokrotnie odżegnujemy się od różnego rodzaju kontekstów czy nawiązań religijnych. Są jednak takie miejsca, które bardzo mocno...

Słowo na niedzielę: Inspirująca samotność

Mam tu na myśli samotność zarówno tych, którzy się szczerze nawrócili, jak i tych, którzy poważnie traktując swoją wiarę, nie znajdują zrozumienia prawie u...