Spotkanie jaworznickich policjantów z licealistami

0

Funkcjonariusze policji regularnie spotykają się z uczniami z różnych szkół w Jaworznie, aby dzielić się z nimi kluczowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa. Spotkanie, które miało miejsce wczoraj z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr 3, stanowiło okazję do zaprezentowania młodzieży aspektów pracy w policji oraz omówienia tematów takich jak niebezpieczeństwa związane z szkodliwymi treściami w internecie i odpowiedzialność karna nieletnich.

21 lutego 2024 roku, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zorganizowali profilaktyczne spotkanie z uczniami tego liceum. Przedstawili oni zasady dotyczące naruszania prawa i zachowań karalnych wśród nieletnich, wyjaśniając, kto jest uznawany za nieletniego, co stanowi czyn karalny i demoralizację.

Podczas dyskusji na temat uzależnień poruszono temat negatywnych konsekwencji spożywania alkoholu i zażywania narkotyków przez młodzież, ich destrukcyjnego wpływu na młody organizm oraz konsekwencji dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Spotkanie obejmowało również zagadnienia cyberprzemocy i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, takie jak: niewłaściwe korzystanie z Internetu, identyfikacja zagrożeń online oraz sposoby ich unikania. Zwrócono uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich, z naciskiem na przestępstwa internetowe, które są najczęściej popełniane przez młodzież.

Spotkania te służą również promocji kariery w policji wśród uczniów. Niektórzy z nich wyrażają zainteresowanie lub planują przyszłą pracę w tej formacji. Policjanci podkreślają, że praca w służbach mundurowych jest wymagająca i odpowiedzialna, ale również oferuje dużą satysfakcję, możliwości rozwoju zawodowego i doskonalenia umiejętności.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki