9. kolejka JALF Salos i podsumowanie rozgrywek

0

Miniona kolejka była ostatnią w ramach rozgrywek Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu Salos 2024. Kwestia mistrzostwa i wicemistrzostwa rozstrzygnęła się już serię gier wcześniej, natomiast dalej nie było wiadomo, która drużyna uzupełni podium. Szansę miały dwa zespoły – MCKiS Jaworzno oraz Pulmon Negro, a o rozstrzygnięciu decydowało bezpośrednie starcie w ramach 9. kolejki.

Pulmon jako pierwszy zaskoczył rywala, lecz ten nie pozostał dłużny i jeszcze w tej samej minucie wyrównał wynik spotkania. Do przerwy było 1:1. Po zmianie stron MCKiS wyprowadził drugi cios, lecz na tym strzelanie tego zespołu się zakończyło. Zawodnicy Pulmonu natomiast, podrażnieni niekorzystnym wynikiem, zaczęli mocniej nacierać na bramkę rywala. Po chwili było już 2:2, zaraz 2:3, 2:4 a finalnie 2:5 i było już wiadome, iż puchar za trzecie miejsce w tym sezonie tafia właśnie w ich ręce.

Podsumowanie rozgrywek

W minionym już sezonie rywalizowało 10 drużyn. Zgłoszonych zostało 145 zawodników. We wszystkich (45) meczach padło łącznie 397 bramek (w tym dwie samobójcze). Sędziowie pokazali 52 żółte oraz 3 czerwone kartki. 8 zawodników strzeliło minimum 10 goli. Najlepszą ofensywą może pochwalić się zespół Magic Sport – 70 bramek we wszystkich spotkaniach, natomiast najlepszą defensywą – No Name, tylko 10 straconych. Drużyna Magic Sport zakończyła rozgrywki z kompletem punktów.