piątek, 12 kwietnia, 2024

Międzynarodowy projekt II LO

Strona głównaEdukacjaMiędzynarodowy projekt II LO

Międzynarodowy projekt II LO

- Advertisement -

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie uczestniczyli w międzynarodowej wymianie. W ramach niej realizowany był projekt polsko-niemieckiej młodzieży w szkole w Hagen.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Jaworznie wzięli udział w polsko-niemieckim spotkaniu dofinansowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Wydarzenie to miało miejsce podczas międzynarodowej wymiany w szkole Kaufmannsschule II w Hagen. Współpraca między jaworznicka a niemiecką szkołą trwa od 12 lat.

Jaworznicka szkoła uczestniczyła w projekcie pod nazwą The Hag-worzno Connection, prowadzoną z niemieckimi uczniami w języku angielskim. Była to niewątpliwie okazja do przećwiczenia i udoskonalania swoich zdolności komunikacyjnych w języku obcym.

Uczniowie poznali również niemiecką kulturę, tradycję oraz religię. Był to tydzień poświęcony pracy pod hasłem “różnorodność”. Polska i niemiecka młodzież integrowała się podczas wspólnych lekcji w niemieckiej szkole.

W trakcie wyjazdu nie zabrakło również zwiedzania i wycieczek krajoznawczych do pobliskich miast.

W przyszłości również uczniowie z Kaufmannsschule II zawitają do II LO w Jaworznie. Będą uczestniczyć w zajęciach, życiu szkolnym oraz pozaszkolnym jaworznickich uczestników wymiany.

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...