niedziela, 19 maja, 2024

Będzie konkurs na prezesa spółki ElectroMobility Poland S.A.

Strona głównaBiznesBędzie konkurs na prezesa spółki ElectroMobility Poland S.A.

Będzie konkurs na prezesa spółki ElectroMobility Poland S.A.

- Advertisement -

Komunikat spółki ElectroMobility Poland S.A.

Z dniem 8 kwietnia 2024 r. Rada Nadzorcza ElectroMobility Poland S.A. oddelegowała Członka Rady Nadzorczej EMP Pawła Ponetę do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu – Prezesa Zarządu Spółki.

Ze składu Zarządu Spółki został odwołany Piotr Zaremba pełniący funkcję Prezesa Zarządu od dnia 17 kwietnia 2018 roku. Na funkcję pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu został powołany Paweł Poneta, który będzie kierował ElectroMobility Poland S.A. do czasu powołania nowego Prezesa. Wybór powinien nastąpić do 6 maja 2024 roku i odbędzie się w drodze konkursu, który zostanie ogłoszony w dniu dzisiejszym.

W Zarządzie Spółki – na stanowisku Członka Zarządu ds. Finansowych – pozostał Sławomir Bekier.

Paweł Poneta pełni funkcję Prezesa Tauron Inwestycje Sp. z o.o. Od 2014 roku w Tauron Polska Energia S.A. pracował m.in. jako dyrektor wykonawczy ds. badań i innowacji. Jest doświadczonym liderem w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji z niemal 20-letnim doświadczeniem w branży. Ma na swoim koncie ponad 50 projektów badawczo-rozwojowych i innowacyjnych, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Paweł Poneta. Ukończył Wydział Budownictwa Politechniki Warszawskiej ze specjalizacją w dziedzinie Konstrukcji Budowlanych, zdobył również stopień doktora na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Posiada także tytuł MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK.

Do Rady Nadzorczej ElectroMobility Poland S.A. został powołany w dniu 20 marca 2024 roku.

Rada Nadzorcza Spółki ElectroMobility Poland S.A. podczas posiedzenia w dniu 8 kwietnia br. dokonała wyboru Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego oraz Sekretarza Rady Nadzorczej, która od tego dnia będzie pracować w składzie:
Jarosław Więcek – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Agnieszka Szklarczyk-Mierzwa – Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej
Sławomir Miklaszewicz – Sekretarz Rady Nadzorczej
Katarzyna Maj – Członek Rady Nadzorczej
Maciej Mazur – Członek Rady Nadzorczej
Paweł Poneta – Członek Rady Nadzorczej, czasowo oddelegowany jako pełniący obowiązki Prezesa Zarządu.

- Advertisment -

Ministerstwo Infrastruktury o planach związanych a autostradą A4. Od 2027 roku przejazdy mają być darmowe

Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, iż nie zamierza przedłużać umowy z obecnym zarządcą odcinka autostrady A4 Kraków - Katowice, Stalexportem. Po wygaśnięciu umowy koncesyjnej, autostrada przejdzie...

Motoserce biło na Rynku

XVI Edycja Motoserca odbyła się w sobotę 18 maja na jaworznickim Rynku. Motoserce to wydarzenie, które ugruntowało swoją pozycję w kalendarzu imprez w naszym mieście....

„Rolkuj po nadzieję”, czyli pasjonaci rolkowania w akcji

"Rolkuj po nadzieję", czyli akcja zorganizowana przez jaworznickie Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta odbyła się w sobotę 18 maja na Sosinie. „Rolkuj po nadzieję”...