piątek, 12 kwietnia, 2024

Bezpłatne badania profilaktyczne

Strona głównaZdrowieprofilaktykaBezpłatne badania profilaktyczne

Bezpłatne badania profilaktyczne

- Advertisement -

W Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jaworznie odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Jaworzna. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach akcji „Śląskie dla Seniora” i przyciągnęło wielu chętnych.

We wtorek, 2 kwietnia w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jaworznie mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Wydarzenie organizowane było w ramach akcji „Śląskie dla Seniora”, we współpracy z Marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim.

Mieszkańcy mogli skorzystać z pięciu stanowisk, gdzie przeprowadzano takie badania jak: badanie oczu, badanie serca, spirometria, badanie stanu tkanki kostnej oraz pomiar ciśnienia krwi i poziomu cukru.

Była również możliwość sporządzenia tzw. koperty życia, gdzie zapisywane są podstawowe informacje dotyczące zdrowia pacjenta oraz jego dane osobowe. Są to m.in. grupa krwi, przyjmowane leki, czy choroby.

Inicjatywa ta miała na celu zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych, które mogą wykryć choroby na wczesnym stadium oraz zapobiec ich groźnym powikłaniom.

Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców, a szczególnie wśród ludzi starszych.

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...