piątek, 24 maja, 2024

Donald Tusk i Piotr Duda na finiszu poparli kandydatów

Strona głównaPolitykaDonald Tusk i Piotr Duda na finiszu poparli kandydatów

Donald Tusk i Piotr Duda na finiszu poparli kandydatów

- Advertisement -

Ostatnie dni kampanii wyborczej w Jaworznie to gorący okres. W politycznej grze pojawili się politycy, którzy wyrazili swoje poparcie dla kandydatów przed drugą turą wyborów.

W specjalnym filmie Donald Tusk, premier Rzeczpospolitej Polskiej udzielił poparcia dla kandydata Michała Kirkera.

Powiedział w filmie o swoim sentymencie do Jaworzna.

Pewnie większość z was wie, jak bliskie memu sercu jest Jaworzno, nie tylko dlatego, że przed wielu laty, jako młody człowiek, pracowałem tam w elektrowni, ale też dlatego, że później odwiedzałem Jaworzno dziesiątki razy z różnych powodów. Ostatnio też w czasie kampanii. Bardzo mi zależy na tym, żeby Jaworzno stało się znowu takim bardzo dumnym miejscem na mapie województwa śląskiego i całej Polski. To jest możliwe, to jest możliwe, jeśli nastąpi zmiana.

Jako Gdańszczanin i pracujący w Warszawie, nie chcę się wtrącać w wasze wybory, ale naprawdę bardzo dobrze wiem, że Michał Kirker to jest wybór, który wam zagwarantuje lepszą przyszłość. Po prostu dla mnie to jest dość oczywiste. Znam Michała, znam Jaworzno, znam też dobrze aktualnego prezydenta, naprawdę wiem, o czym mówię. Życzę wam powodzenia. Pójdźcie na te wybory, naprawdę możecie zmienić Jaworzno na jeszcze lepsze miejsce do życia.

Poparcie dla Pawła Silberta

W podobnym filmiku w podobnym czasie na kanale społecznościowym Pawła Silberta pojawiło się poparcie od Piotra Dudy, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Piotr Duda powiedział, że rozwój Jaworzna to zasługa Pawła Silberta. Powiedział, że Jaworzno jest bliskie jego sercu, dlatego że wspólnie z Solidarnością przez wiele walczyli o to aby ostała się kopalnia Jaworzno.

Szczęśliwa 15-nastka Pawła Silberta. Najlepsze wypowiedzi ostatnich lat

 

3 KOMENTARZE

- Advertisment -

Świat uczennicy I LO ukryty w literaturze

W cywilizacja XXI wieku obserwujemy dominację komunikatów odwołujących się do obrazu. Teksty literackie stanowią element kultury skierowany do koneserów i ludzi poszukujących wzbogaconej refleksji...

Piknik jaworznickiej szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jaworznie zorganizowała bardzo udany piknik w GEOsferze. Na to miłe muzyczne wydarzenie zaproszono w czwartek 23 maja. Działo...

Nowa odmiana ogromnych kleszczy typu Hyalomma atakuje ludzi i zwierzęta

Groźna odmiana kleszczy typu Hyalomma zagraża ludziom i zwierzętom - ostrzega lekarz weterynarii. Lekarz weterynarii przestrzega przed kleszczami, sezon jest w nie wyjątkowo obfity. Również...