Kolejne sukcesy Satori Jaworzno

0

W niedzielę 07 kwietnia w Pawłowicach rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska Judo Kata. W zawodach zorganizowanych pod auspicjami Śląskiego Związku Judo znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy po bardzo udanych występach trzykrotnie stawali na podium.

W konkurencji nagenokata ze złotem rywalizację zakończyli Bartosz Machna i Dawid Kajdy, natomiast debiutujący w grupie seniorskiej Szymon Łąka i Hanna Kałuża uplasowali się na drugich lokatach. W konkurencji kodokan goshin jutsu zwyciężyli Łukasz Proksa i Marek Tarabura. Dobra dyspozycja oraz wysokie wyniki zawodników z naszego miasta nie byłyby możliwe bez wsparcia trenerki psychoregulacji Anny Woźniak.

W niedzielę 14 kwietnia w Katowicach odbył się międzynarodowy turniej Silesian Open w Ju-jitsu W prestiżowych zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, prowadzeni do boju przez trenerów Darię Osiecką, Łukasza Proksę, Bartosza Machnę, Marka Taraburę oraz Patryk Ubana, którzy w konkurencjach fighting oraz newaza zdobyli liczne medale.

W najmłodszych grupach wiekowych U8, U10 i U14 świetnie zaprezentowali się wojownicy jaworznickiego klubu tocząc wiele widowiskowych walk. Złote medale wywalczyli Michał Rzeźnik kat. -22kg, Filip Walicki kat. -32kg, Wojciech Stachańczyk kat. -28kg, Kuba Poniatowski kat. -36kg, Nikola Jasińska kat. -36kg, Tymoteusz Czerwonka kat. -40kg, Nina Stachańczyk kat. -32kg i Paulina Białka kat. -40kg. Drugie miejsca zajęli Magdalena Poniatowska kat. -26kg oraz Maciej Gałęźniak kat. -32kg natomiast Miłosz Królczyk uplasował się na trzeciej lokacie w kat. -48kg. Równie dobrze zaprezentowali się zawodnicy starszych grup wiekowych U16, U18 i U21, którzy stoczyli niezwykle wyrównane boje walcząc z krajową czołówką. Pierwsze miejsca wywalczyli Julia Sośniak kat. -63kg, Alicja Surowiak kat. -63kg, Szymon Kałuża kat. -62kg, Kamil Durlak kat. -62kg oraz Hanna Kałuża kat. -70kg. Z brązowym medalem rywalizację ukończył Karol Durlak w kat. -62kg. Wysokie lokaty indywidualne pozwoliły zawodnikom Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno zając drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Starty w turniejach odbyły się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: telefon 513843663, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.