piątek, 12 kwietnia, 2024

Policja prowadzi postępowania w sprawie zniszczonych plakatów wyborczych. Ustalono pięciu sprawców

Strona głównaNewsPolicja prowadzi postępowania w sprawie zniszczonych plakatów wyborczych. Ustalono pięciu sprawców

Policja prowadzi postępowania w sprawie zniszczonych plakatów wyborczych. Ustalono pięciu sprawców

- Advertisement -

W czasie trwania kampanii wyborczej policjanci z KMP w Jaworznie prowadzą wiele spraw w kwestii zniszczonych plakatów wyborczych. Udało im się już ustalić kilku sprawców i postawić im zarzuty. Przeciwko nim został skierowany wniosek do sądu.

Od lutego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie otrzymują szereg zgłoszeń dotyczący zniszczonych plakatów wyborczych kandydatów różnych ugrupowań. Prowadzonych jest łącznie 15 spraw o wykroczenie oraz jedna o przestępstwo.

Śledczym udało się ustalić pięciu sprawców wykorzeń, a czterem z nich został już postawiony zarzut zniszczenia mienia. Przeciwko nim skierowano wniosek do sądu.

Prowadzone jest także jedno postępowanie karne. W tym przypadku wartość szkody przekroczyła 800 zł i czyn ten kwalifikuje się już jako przestępstwo. Sprawca dopuścił się również namalowania symboli nazistowskich, których propagowanie w naszym kraju jest karalne.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zabezpieczony został miejski monitoring, który będzie analizowany. Na podstawie zebranych dowodów policja typować będzie sprawcę przestępstwa.

Zniszczenie mienia, którego wartość start nie przekroczyła 800 zł, kwalifikowane jest jako wykroczenie. Za te czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności.

Zniszczenie mienia o wartości strat przekraczających 800 zł kwalifikowane jest jako przestępstwo. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...