sobota, 20 kwietnia, 2024

Szkoła z klimatem- działania partycypacyjne dla człowieka i środowiska

Strona głównaEdukacjaSzkoła z klimatem- działania partycypacyjne dla człowieka i środowiska

Szkoła z klimatem- działania partycypacyjne dla człowieka i środowiska

- Advertisement -

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 15 i 18 kolejny raz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu „Szkoła z Klimatem”. Tym razem dzieci omówiły pomysły, które zgłosiły do konkursu.

W ramach konkursu, każda ze szkół przedstawiła swoją plastyczną wizję „miejsca z klimatem”, które mogłoby stać się oazą spokoju i inspiracji dla uczniów. Projekt miał na celu szerzenie ekologii, ale także stworzenie klimatycznej przestrzeni, w której uczniowie będą się dobrze czuć i wypoczywać podczas przerw.

Były to już trzecie warsztaty w ramach projektu „Szkoła z Klimatem”. Warsztaty rozpoczęły się częścią zapoznawczą i integracyjną, następnie uczniowie obejrzeli pierwotny plan projektu oraz zastanawiali się, co można do niego dodać. Zapisywali informacje dotyczące tego, co im się podoba oraz tego, co chcieliby zmienić. Następnie zmierzyli się z realną skalą przedsięwzięcia i z wymiarowaniem przestrzeni przeznaczonej do zmiany. Było przy tym dużo zabawy!

 

W drugiej części warsztatów podzielono uczestników na grupy, a każdy zespół mógł zaprojektować wspomnianą przestrzeń na nowo, żeby jak najlepiej dopasować ją do potrzeb uczniów. Inspirującym elementem była prezentacja, która pokazywała ciekawe wykorzystanie elementów pochodzących z recyklingu. Kreatywne dyskusje, burza pomysłów i wspólne działanie pozwoliły na stworzenie jeszcze bardziej innowacyjnych koncepcji, ale stworzonych z troską o użytkowników w różnym wieku szkolnym.

Efekty tych prac nie tylko przekraczały oczekiwania, ale także ukazywały niezwykłą kreatywność i zaangażowanie młodych uczestników.

Projekt 'Szkoła z Klimatem’ to nie tylko kolejna inicjatywa edukacyjna. To sposób na budowanie społeczności szkolnej, rozwijanie kreatywności i odpowiedzialności za nasze otoczenie. Dzięki wspólnym działaniom uczniowie nie tylko uczą się, jak mogą wspierać ochronę środowiska w swoim najbliższym otoczeniu, ale także, jak podkreślają organizatorzy, uczą się współpracy, empatii, szacunku dla innych i odpowiedzialności za wspólną przestrzeń

Ta inicjatywa, organizowana przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą, pokazuje, że nawet najmłodsi mogą mieć znaczący wpływ na swoje otoczenie. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności uczniów, szkoła staje się przestrzenią, która inspiruje, wspiera i rozwija. To doskonały przykład na to, jak wspólne działanie może zmieniać rzeczywistość i sprawiać, że nasze szkoły stają się prawdziwie wyjątkowymi miejscami.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Szkola-z-klimatem-JIG-3.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie szkola-z-klimatem-belka-2.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie orzel-flaga4-1024x341.png
- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...