Reklama

XII Konkurs „Góry nasze Góry” rozstrzygnięty

AWAP
28/11/2013 10:49
XII Konkurs „Góry nasze Góry” organizowany przez Oddział PTTK w Jaworznie rozstrzygnięty. Finał XII Konkursu pt.: „Góry nasze Góry” odbył się tradycyjnie w sali obrad Urzędu Miasta Jaworzna w dniu 21 listopada 2013r. Trzyosobowe drużyny w kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie przystąpiły do rywalizacji w części teoretycznej.




Wcześniej w części praktycznej przez cały sezon turystyczny przy pomocy Oddziału PTTK w Jaworznie, wszyscy uczniowie wraz z opiekunami jaworznickich szkół mogli brać udział w rajdach, przemierzając górskie szlaki i zdobywając punkty do odznaki GOT. Mottem przewodnim tegorocznego konkursu były Tatry.

Honorowy patronat przyjął Prezydent Miasta Jaworzna – Paweł Silbert i był patronem dla szkół podstawowych oraz Przewodniczący Rady Miasta Jaworzna – Paweł Bańkowski, który ufundował puchary dla szkół średnich.


Po zsumowaniu punktów z części praktycznej i teoretycznej podzielonej na część pisemną zespołową i ustną indywidualną wyłoniono zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.




Laureaci konkursu:

Klasyfikacja indywidualna – szkoły średnie:
1. Patrycja Moskal – Gim 1,
2. Piotr Widera – Gim 1,
3. Maria Saługa – Gim 1.

Klasyfikacja indywidualna – szkoły podstawowe:
1. Jakub Korzonek – SP-19 po dogrywce,
2. Karol Kowalski – SP-19,
3. Patryk Trojanowski – SP-19.

Klasyfikacja drużynowa – kategoria szkoły podstawowe:
1. Szkoła Podstawowa nr 19 – 420 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 5 – 340 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 16 – 335 pkt.
4. Szkoła Podstawowa nr 8 – 160 pkt.

Klasyfikacja drużynowa – kategoria szkoły średnie:
1. Gimnazjum nr 1 – 415 pkt.
2. Gimnazjum nr 9 – 335 pkt.
3. Gimnazjum nr 10 – 200 pkt.


Jury w składzie: Jerzy Zięba i Stanisław Chwastek z KTG O/PTTK w Jaworznie zwróciło uwagę na bardzo zaciętą rywalizację wśród uczestników finału zwłaszcza w kategorii szkół podstawowych. Sporo kłopotów uczestnikom sprawiła praca z mapą turystyczną w części testowej, a w części indywidualnej uczestnicy podejmowali ryzyko odpowiedzi na trudniejsze pytania. O zwycięstwie w kategorii szkół podstawowych musiała zadecydować seria dogrywek.


W ceremonii dekoracji i wręczenia nagród rzeczowych wzięli udział: w imieniu Przewodniczącego Rady Miasta – radny Wacław Chudzikiewicz i Wiceprezydent Miasta Jaworzna – Tadeusz Kaczmarek.
Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji XII Konkursu pt. „Góry nasze Góry”: Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” – głównemu sponsorowi oraz Radzie Miasta i Urzędowi Miasta Jaworzna i kadrze społecznej z Oddziału PTTK w Jaworznie. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do spotkania na turystycznych szlakach.
Organizator konkursu Jerzy Zięba

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do