REKLAMA

Tegoroczny integracyjny bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży specjalnej troski odbył się w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana Brzechwy 14. lutego – było zatem walentynkowo. I taka też atmosfera – pełna miłości i radości ze wspólnej zabawy – oczarowała wszystkich gości.

Zabawa integracyjna jest tradycją w Szkole Podstawowej nr 15. W tym roku odbyła się już po raz 29. Placówkę odwiedziło około 160 gości z jaworznickich ośrodków. Byli to: wychowankowie Domu Dziecka, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, Przedszkola Miejskiego nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Świetlicy Środowiskowej przy Kolegiacie Świętego Wojciecha oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

Historia spotkań integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 15 jest już bardzo długa. Zainicjowała je dwadzieścia dziewięć lat temu Pani Jadwiga Kaczmarek, ówczesna działaczka Ligi Kobiet, współpracująca z SP 15. Początkowo były to spotkania w dużo mniejszym, kameralnym gronie. Z biegiem lat jednak przekształciły się one w duże bale, których uczestnikami są rok rocznie wychowankowie z kilku jaworznickich placówek. Niektórzy z zaproszonych to już dorośli ludzie, którzy odwiedzają SP 15 i uczestniczą w imprezach integracyjnych od dziecka. Zawsze spotykają się tu z miłym przyjęciem i rodzinnym wręcz ciepłem.

W tym roku wszyscy goście również bawili się wyśmienicie. Po uroczystym rozpoczęciu i kilku powitalnych słowach Pani Wicedyrektor SP 15 Anny Monsior, w karnawałowy nastrój wprowadził wszystkich występ wychowanków szkoły: Liwii Jurkiewicz – wicemistrzyni Śląska w gimnastyce artystycznej, Natalii Oleksy, która zachwyciła śpiewem, oraz pary tanecznej – Mateusza Smenta i Oliwii Romanowskiej, którzy zaprezentowali swój talent w rytmie cha-cha i jive. Prócz zabawy tanecznej, zorganizowano jeszcze wiele innych atrakcji – loterię fantową, konkursy sportowe, konkurs plastyczny, konkursy-niespodzianki na parkiecie oraz wybór króla i królowej balu. Twarze wszystkich rozpromieniał uśmiech. Każdy został obdarowany upominkiem.

Zorganizowanie tego szlachetnego przedsięwzięcia możliwe jest dzięki dobroci wielu osób. Jest to przede wszystkim społeczność szkolna – nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Ich zaangażowanie jest zawsze nieocenione i stanowi największy dar serca spośród wszystkich tu wymienionych, a przecież pozostają Oni zawsze anonimowi.

Ogromne podziękowania należą się jak zwykle harcerzom z II Pogodnego Szczepu Harcerskiego TORMENTA i górnikom ze Związku Zawodowego Górników przy Południowym Koncernie Węglowym S.A. – bez Nich byłoby o wiele trudniej. Za wsparcie, uśmiech i bycie z nami dziękujemy Pani Marii Materli – pełniącej funkcję pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Dziękujemy osobom prywatnym, firmom i instytucjom, które pomogły bezinteresownie. Wśród tychże pragniemy podziękować firmie DAREX, Pizzerii 2-ka, Pani Małgorzacie Wosik i Jej Pracowni Działań Artystycznych CZERWONY PIEC, Pani Agnieszce Klimczak z Gabinetu Podologicznego, wydawnictwu Pearson, księgarni PolAnglo, Centrum Promocji Zdrowia, firmie P.H.U. KASS Sławomir Sosin, firmie Biuroland, drogerii Rossmann, piekarni Rogalik Państwa Jadwigi i Zdzisława Mleczko, firmie Koba, Pani Renacie Chmielewskiej, Panu Arkadiuszowi Kulczyk, firmie AGROPAK, Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu JANOSIK, Pani Halinie Depak, Pani Teresie Kondoszek, Panu Jackowi Jussak, sklepowi Wielobranżowemu Pani Mirosławy Ciołczyk, firmie Roman, Sklepowi Mięsno-Wędliniarskiemu – Hala Targowa oraz firmie IGLOTEX. Serdecznie dziękujemy za patronat medialny Pani Jadwidze Życińskiej i Jej PRomenadzie Biznesu.

Radość to jeden z największych darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. Na pewno warto się nią dzielić, tak jak w myśl pięknej i szlachetnej tradycji robi to rok rocznie Szkoła Podstawowa nr 15.

Tekst: Anna Miś