REKLAMA

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo modne stało się tak zwane bycie eko. Każdy chce być eko, wszyscy chcą posiadać rzeczy eko… To bardzo dobra informacja, jednak zastanawia fakt, dlaczego jest to moda.

Przecież dbanie o środowisko i o swoje własne zdrowie (mnóstwo jest teraz ekologicznych produktów, żywności) powinno być naszą codziennością od pokoleń, a nie nagłym, dziwnym nurtem, z którym każdy chce w dzisiejszych czasach płynąć. No ale dobrze, odłóżmy na bok rozważania, dlaczego boom na ekologię pojawił się dopiero niedawno i cieszmy się, że coraz więcej ludzi rozumie i ma świadomość, jak ważne jest dbanie o środowisko, w którym przyszło im żyć.

Nie trzeba być ekologiem na wielką skalę.

Mawia się, że aby coś zmienić na szerszą skalę, należy zacząć od siebie. To święta prawda. Nie dość, że pomożemy po prostu sobie i naszej małej rzeczywistości, to na dodatek z pewnością znajdą się osoby, które podpatrzą coś u nas i zastosują u siebie. A dzięki temu, kroczek po kroczku, świat zacznie się zmieniać. Wiemy jak ważne jest oszczędzanie energii, wody, pożywienia, segregowanie śmieci. Jednak możemy również inaczej dbać o środowisko, nie robiąc w zasadzie nic szczególnego. Wszyscy robimy zakupy. Kupujemy codziennie, czy co drugi dzień. Kto z nas zdaje sobie sprawę, że tak banalna rzecz, jak na przykład torba bawełniana na zakupy, zmienia świat na lepsze?

modne-torby-bawelniane

Jedna zamiast tysiąca.

Wracając do zakupów… ich główną cechą jest fakt, że trzeba je jakoś przetransportować do domu. Towarzyszy temu szelest jednorazowych torebek foliowych, które bezsensownie mnożymy przy każdej wizycie w sklepie. Pakujemy produkty w foliówki, w domu je wypakowujemy, a wspomniane foliówki wyrzucamy. Ot, cała nasza z nimi przygoda. Mało tego, jeszcze za te plastikowe torebki płacimy. A ile jednorazówek poniewiera się po ulicach, trawnikach, ba, nawet Bogu ducha winnych lasach i łąkach! Te plastikowe śmieci leżą, leżą i leżą. Nawet do 400 lat, bo tyle może wynieść okres rozkładu foliowych torebek! Zatem aby dbać o środowisko z pełną odpowiedzialnością, konieczne jest przerzucenie się ze szkodliwych, plastikowych jednorazówek, na przykład na miłe w dotyku torby ekologiczne. Jedna taka torba to długie lata unikania foliówek, a co za tym idzie, bycie ekologicznym w ogromnym stopniu.

Bawełna to jest to!

Ekologiczne torby na zakupy (i nie tylko) wykonane są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów pochodzenia naturalnego, czyli głównie z bawełny, ale także lnu. Ogólnie wiadomo, że to co naturalne, jest najlepsze, więc zawsze zwracajmy uwagę na metkę i szukajmy na niej dużego napisu- 100% bawełny. Mamy gwarancję jakości, wytrzymałości. Bawełna „oddycha”, więc możemy być spokojni o przenoszone w takiej torbie warzywa, czy owoce.

Za torbami bawełnianymi przemawia o wiele więcej argumentów, niż wymienione powyżej. Takie torby zmieszczą się wszędzie, kosztują mniej niż wynosi nas miesięczny koszt zakupu torebek jednorazowych, które i tak wyrzucamy. Dużym plusem materiałowych toreb jest fakt, że dzięki ogromnemu wyborowi wzorów, kolorów, nadruków, możemy poczuć się z naszym egzemplarzem modnie, oryginalnie, nie tracąc przy tym własnego stylu.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki