W Vojvodinie w Serbii odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserki. Bardzo silnie obsadzona impreza gościła 23 kraje. Barwy naszego kraju reprezentowała Ewa Białas. W pierwszej walce boksowała z reprezentantką Kazachstanu Kaldarbek Balmur, zwyciężając jednogłośnie na punkty, i tym zapewniła sobie brązowy medal.

REKLAMA

W kolejnej walce Ewa zmierzyła się z zawodniczką z Serbii Dajaną Vidovic również wygrywając i zdecydowanie awansowała do finału.
W finale rywalką Ewy była mistrzyni Europy zawodniczka z Ukrainy Valeriya Manchak. Po bardzo kontrowersyjnym werdykcie wygrała zawodniczka z Ukrainy.
Zarówno Ewa jak i jej trener są zadowoleni z wyniku. Za swój styl walki Ewa zbierała także gratulacje od innych uczestników mistrzostw.

Teraz przed Ewą kilka dni odpoczynku i regeneracja sił przed ważnymi dla niej Mistrzostwami Europy.
Chociaż na chwilę może odpocząć od treningów, jak sama mówi ciągłą aktywność fizyczna sprawia jej radość.

Ostatni sukces Ewy potwierdził, iż należy ona do czołówki europejskiej i napawa dużym optymizmem przed Mistrzostwami Europy, które będą pod koniec sierpnia. Ewie gratulujemy i trzymamy za nią kciuki!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. „W Vojvodinie na Serbii…”
    W SERBII na miłość Boską! Ręce opadają jacy z was profesjonaliści. Podobnie jak częstym błędem jest mówienie: jedziemy na Chorwację, byliśmy na Chorwacji zamiast prawidłowego: jedziemy do Chorwacji, byliśmy w Chorwacji.

  2. Szybciutko z rana podmieniliście babola „na Serbii” na poprawne „w Serbii” i już jest OK? Taki widocznie wasz styl. Prowadzicie portal nie radząc sobie z językiem polskim, często mijacie się z prawdą, naginacie fakty pod swój urojony punkt widzenia, szukacie na siłę sensacji tam gdzie jej nie ma. Gdzie to CT i jaw.pl, które kiedyś czytało się z przyjemnością i zaufaniem w obiektywizm? Szkoda mi was jak na to patrzę. Z fajnego medium zrobiliście się śmieciową żałosną wytwórnią bzdur jakich w necie i na kolorowym papierze pełno.

    • Ogólnie to tytuł jest mylący. Turniej odbył się w jednym z głównych miast Vojvodiny / autonomicznego okręgu w Serbii / Miastem tym była Subotica.
      Podobnie by było gdyby napisać , że Szczakowianka wygrała jakiś turniej na Śląsku