Na ulicy Krótkiej i św. Barbary po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu ilość samochodów znacząco się zwiększyła. Pomimo wprowadzonych objazdów wielu kierowców wciąż próbuje szukać skrótów. Ta sytuacja w tym miejscu obnażyła jakość wykonania elementów infrastruktury drogowej.

REKLAMA

Kostka brukowa, która została zamontowana na ulicach Św. Barbary i ulicy Krótkiej po raz kolejny nie wytrzymała. Aktualnie granitowe kostki stanowią utrudnienie w ruchu i są niebezpieczne dla pieszych.

kostka_brukowa

Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na ten fakt. Służby drogowe naprawiały kostkę kilka razy, a ta wciąż jest wykonana fatalnie. Jak to możliwe, że nawierzchnie tego typu mogą w innych miejscach wytrzymywać setki lat, a te wykonane w Jaworznie ledwo przetrzymują jedna zimę.

Aktualizacja:

MZDiM_spr_1

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

29 KOMENTARZE

 1. Nie no, naprawdę? porównywanie obecnego natężenia ruchu, powierzchni hamowania całej opony, rozpędzonego do 20km/h 1,5 tonowego auta do tego jak hamował koń razem z wozem 100 lat temu? myślę, że w porównaniu jest zawarta odpowiedź na pytanie „Jak to możliwe że kiedyś z tego materiału nawierzchnia wytrzymywała setki lat.”

  swoją drogą kierowcy chyba każdej komunikacji publicznej przejeżdżającej przez nasze przystanki narzekają na te kostki na przystankach, które nie dość, że są w stanie porozkręcać śruby w minibusie, to dodatkowo są wybrakowane i denerwujące :/

  kostki się nie da zepsuć, może lepiej wymyślić jakieś lepsze spoiwo które wytrzyma zarówno zimę jak i lato 🙂

  • parking przed UM też już się rozpada, ale pewnie już po gwarancji jest albo będzie bo nic z nim nie robią.
   Kiedyś taką kostką wybrukowana była „kocia”, Słowackiego i wytrzymała przez lata. Ostatnią wybrukowaną drogę w Centrum zniszczono niedawno, była to pokryta dywanikiem asfaltowym ul. Pocztowa.
   W mieście nie ma być praktycznie tylko ładnie, stąd na drodze kostka, a na plantach będzie asfalt…

 2. Tu nie chodzi o polskiego fachowca tylko o naszego szanownego prezydenta, który trzyma rękę na przetargach.Widzieliście jakiś kawałek drogi,chodnika który nie byłby poprawiony lub przerobiony.Tylko czemu tego pana i jego ekipę nikt nie rozliczy? Niby robi (oczywiście za pieniądze unijne) ale wiekszej chały nie było niż za rządów pana S z panem T.

 3. Pracownicy MZDiM poprawili dzisiaj stan techniczny fragmentu jezdni ul. Krótkiej. Jako że wypadająca kostka utrudniała poruszanie się tą drogą, MZDiM postanowił usunąć kostkę ze zniszczonego odcinka i naprawić ubytek za pomocą asfaltu. Prace wykonano doraźnie, w ramach bieżącego utrzymania dróg.
  W związku z krótką pamięcią części z nas przypominamy tylko, że ulica Krótka została gruntownie wyremontowana KILKANAŚCIE lat temu i nie stanowiła części projektu Rynek Od.Nowa.
  Jak zwykle staramy się dokumentować dla Państwa efekty wszelkich robót, dlatego doceniamy również nieskrępowany nadzór nad placem budowy oraz kontrolę społeczną w wykonaniu pracowników redakcji sąsiadującej z naprawianą ulicą.

  https://www.facebook.com/MZDiMjaworzno/posts/798808606902287