W najważniejszej imprezie sportowej skierowanej do kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Grudziądzu świetnie spisał zawodnik KS Energetyk Konrad Białas, który startował w wadze 60 kg.

REKLAMA

Konrad rozpoczął swoje starty od pierwszego dnia walk, czyli 12 lipca. W pierwszej walce spotkał się z Łukaszem Ślusarczykiem z KS 1920 Polonii Leszno, którego pokonał po zaciętej walce stosunkiem głosów 2:1.

W walce ćwierćfinałowej rywalem Konrada był Łukasz Magiera z Copacabana Konin, który po pierwszej rundzie się poddał. Dzięki tej wygranej zawodnik KS Energetyk zapewnił sobie już medal, ale jego aspiracje i wymagania były dużo wyższe.

W półfinale Konrad Białas zmierzył się z Damianem Głowaczem z Energetyki Lubin. Konrad dominował we wszystkich rundach i zdecydowanie zwyciężył.

Konrad_bialas_12

O złoto podopieczny trenera Roberta Gortata walczył z Marcinem Kapelewskim z BKS Tiger-Łomża. Pierwsza runda wypadła na korzyść rywala jaworznianina, ale podrażniony i głodny zwycięstwa Białas ruszył do ataku i zwyciężył w dwóch kolejnych. Sędziowie nie mieli wątpliwości i przyznali jaworznianinowi jednogłośne zwycięstwo na punkty i złoty medal.

– Konrad potwierdził dominację i to, że jest najlepszym zawodnikiem w tej kategorii w Polsce. Moim zdaniem i wielu trenerów była to najlepsza walka finałów. Jako trenera cieszy mnie zdobycie złotego medalu, czym Konrad potwierdził przynależność do kadry Polski. Mam nadzieję, że Konrad pojedzie na Mistrzostwa Świata, które odbędą się we wrześniu w Rosji – mówi trener zawodnika Robert Gortat.

Konrad_bialas_14

Jednocześnie Robert Gortat dziękuje władzom KS Energetyk i sponsorom: firmie Sukces, Vena, Teresa Kondoszek i Anbud za wsparcie i możliwość startów.

PAJ

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ